کانال های ربوده شدۀ Youtube برای پخش زندۀ برنامه های کلاهبردارانۀ رمز ارزی

گروه تحلیلگر تهدیدات شرکت گوگل این حملات را به گروهی از هکرهای به کار گرفته شده توسط یک انجمن روسی زبان نسبت می دهند که کانال های هک شده را به بالاترین پیشنهاد می فروشند.

گزارش جدیدی که توسط گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات شرکت گوگل (TAG) به اشتراک گذاشته شده است، بر مبارزات فیشینگ جاری علیه کانال های پرمخاطب YouTube تأکید می کند، که معمولاً با هدف فروش کانال ها یا سوءاستفاده و گسترش کلاهبرداری های رمز ارزی انجام می شوند.

TAG این حملات را به گروهی از هکرها که در یک انجمن روسی زبان استخدام شده اند نسبت می دهد، که با پیشنهاد جعلی فرصت همکاری، کانال یک تولیدکنندۀ محتوا را هک می کنند. پس از سرقت ، کانال های YouTube یا به بالاترین پیشنهاد فروخته می شوند یا برای کلاهبرداری های رمز ارزی بیشتر استفاده می شوند:

” تعداد زیادی از کانال های ربوده شده برای پخش زندۀ برنامه های کلاهبردارانۀ رمز ارزی تغییر نام دادند؛ در بازارهای خرید و فروش حساب های کاربری شبکه های اجتماعی، کانالهای سرقت شده بسته به تعداد مشترکین بین $3 تا $4,000 دلار آمریکا حراج می شوند.”

گزارش شده که حساب های YouTube با استفاده از بدافزار سرقت از طریق کوکی (cookie)، یک نرم افزار جعلی پیکربندی شده برای اجرا بر روی کامپیوتر قربانی به صورت ناشناس، هک می شوند. TAG همچنین گزارش داده که هکرها همچنین نام، تصاویر حساب ها و محتوای کانال های YouTube را برای جعل هویت شرکت های بزرگ فناوری و صرافی های رمز ارزی تغییر داده اند.

به گفتۀ گوگل، “ویدئوهای پخش زندۀ کلاهبرداران، در ازای اهدای کمک های لازم برای آغاز پروژه، هدایای رمز ارزی نوید می دهد.” این شرکت روی ابزارهایی برای شناسایی و مسدود کردن ایمیل های فیشینگ و مهندسی اجتماعی، سرقت از طریق کوکی و پخش زندۀ برنامه های کلاهبردارانۀ رمز ارزی سرمایه گذاری کرده است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com