قیمت XRP به دنبال پاسخ Ripple به اتهامات SEC 80٪ افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، روز گذشته قیمت ریپل (XRP) با 80 درصد افزایش، سر به فلک کشیده است. این اتفاق همزمان با ارسال پاسخ ریپل به اتهامات کمیسیون بورس و اوراق ایالات متحده (SEC) رخ داده است.

هیچ روز کسل کننده­ای در بازار ارزهای رمزپایه وجود ندارد و این جمله مخصوصاً در مورد این هفته، کاملا صدق می­کند. پس از حماسه GameStop، انفجار قیمت دوج­کوین (Dogecoin) و تحرکات ایلان ماسک در خصوص بیت­کوین (Bitcoin)، به نظر می­رسد که اکنون زمان درخشش ریپل (XRP) است.

قیمت رمز ارز ریپل (XRP)، تنها طی چند ساعت تا 80 درصد افزایش یافته است. قیمت این ارز، طی چند روز گذشته در حدود 0.28 دلار معامله می­شد اما از آن زمان تاکنون با افزایش 80 درصدی به بالاترین قیمت روز 0.51 دلار رسیده است.

C:\Users\asus\Downloads\Video\xrpusd_chart-1.jpg

نمودار قیمت روزانه­ی ریپل (XRP). منبع: Tradingview.com

این اتفاق دقیقاً در روزی رخ داده که ریپل پاسخ خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال کرده است.

همانطور که در اوایل ماه دسامبر گزارش شد، ناظر پرونده شکایتی را علیه ریپل (Ripple) به دلیل انجام فروش ثبت نشده­ی اوراق بهادار تنظیم کرده است، که حاکی از آن است که توکن ریپل (XRP) یک ارز یا کالا نیست، بلکه بیشتر سهام است.

قیمت ارز رمزنگاری شده­ی ریپل (XRP) از آن زمان به شدت سقوط کرده است، اما به نظر می­رسد امروز در تلاش برای بهبود است. قیمت XRP به دنبال پاسخ Ripple به اتهامات SEC 80٪ افزایش می یابد

این شرکت به عنوان بخشی از دفاع خود می­گوید:

“در سال 2015 و دوباره در سال 2020، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) و شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری آمریکا (FinCEN) تشخیص دادند که ریپل به طور قانونی به عنوان یک ارز مجازی در بازار مورد معامله و استفاده قرار گرفته است. این تعیین وضعیت، با این واقعیت اقتصادی که توکن ریپل یک ذخیره ارزش، وسیله مبادله و واحدی برای محاسبه می­باشد، سازگار است – نه به عنوان سهمی در سود ریپل. ”

در هر صورت، افزایش فعلی منجر به لیکویید بیش از 84 میلیون دلار پوزیشن کوتاه و بلندمدت در ریپل (XRP) در سراسر صرافی­های بزرگ تنها در یک ساعت گذشته شده است (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین­نیوز).

منبع: Cryptopotato.com