بانک کره ای دیگری که سپرده گذاری بیت کوین را راه اندازی خواهد کرد

شمار فزاینده ای از بانک های سرشناس کرۀ جنوبی ضمن رعایت مقررات آژانس های نظارتی در حال برقراری سرمایه گذاری های مشترک از طریق مالکیت نهادهایی کوچکتر بوده تا به عرصۀ سپرده گذاری رمز ارزی پا بگذارند.

بر اساس گزارشی که در تاریخ 11 جولای در روزنامۀ Korean Economic Daily منتشر شده، بانک Woori Financial Group به عنوان آخرین نهاد مالی بزرگ در کرۀ جنوبی معرفی شده است که اعلام داشته سرویس ذخیرۀ دارایی های دیجیتال را راه اندازی خواهد کرد.

این بانک با همکاری شرکت ارائه دهندۀ مشاوره در حوزۀ فین تک برپایۀ بیت کوین به نام Coinplug، برای راه اندازی یک طرح سرمایه گذاری مشترک از نوع دارایی دیجیتال با عنوان D-Custody اقدام خواهد کرد.

شرکت Coinplug پس از Woori Bank بزرگترین سهامدار D-Custody خواهد بود. انتظار می رود که این سرمایه گذاری مشترک طی هفته های آتی رسمی شود.

مقررات فعلی کره ایجاب نموده تا نهادهای داخلی قادر به برخورداری از خدمات صرافی های رمز ارزی نباشند؛ این بدین معناست که بانک های این کشور تنها با سهام داری در سرمایه گذاری های مشترک می توانند وارد بازار رمزنگاری شوند.

در شرایطی که ورود مستقیم بانک های کره به بازار حضانت از دارایی های دیجیتال منع شده، شمار فزاینده ای از نهادهای مالی سرشناس این کشور در حال راه اندازی سرمایه گذاری های اشتراکی در نتیجه با مالکیتی مشترک بوده تا گامی برای ورود به این صنعت بردارند. نمایندۀ بانک Woori اظهار داشته:

“در بازارهای خارج از کشور، در میان خدمات جدیدی که توسط بانک ها ارائه می شود، نگهداری از دارایی دیجیتال موفقیت آمیز بوده است.”

در آگوست 2020 چهار بانک از پنج بانک بزرگ کرۀ جنوبی قصد خود مبنی بر راه اندازی خدمات نگهداری از رمز ارز را اعلام کرده بودند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com