کرۀ جنوبی گذرنامه های دارای تاییدیۀ واکسیناسیون را بر پایۀ بلاکچین پیاده سازی می نماید

نخست وزیر کرۀ جنوبی اعلام کرد که گواهی واکسن برپایۀ بلاکچین از اواخر ماه جاری راه اندازی می شود، اما این موضوع در سراسر جهان همواره بحث برانگیز بوده است.

نخست وزیر کرۀ جنوبی در روز پنج شنبه اعلام کرد، کرۀ جنوبی گذرنامه های واکسن برپایۀ بلاکچین را از طریق برنامه ای برای گوشی های هوشمند تا اواخر ماه جاری عرضه خواهد کرد.

کرۀ جنوبی [با این اقدام] در حال پیوستن به سایر کشورهاییست که با اعمال گواهینامه های واکسن در مسافرت های میان مرزی ریسک شیوع را کاهش می دهند.

چونگ سای-کیون نخست وزیر این کشور اظهار داشت تمهیدات قابل توجهی نیز برای شهروندان در خانه در نظر گرفته شده است:

وی در جلسۀ روزانه ای که میان آژانس های مقابله با همه گیری ویروس کرونا برگزار شد، اظهار داشت: “گذرنامه های واکسن یا همان گذرنامه های سبز در ابتدای امر افرادی که واکسینه شده اند را قادر به تجربۀ بازگشت به زندگی روزمرۀ خود می سازد.”

دولت این برنامه را با استفاده از فناوری بلاکچین به عنوان راهی برای تأمین امنیت در برابر احتمال جعل هویت، توسعه می دهد. چانگ خاطرنشان نمود: “البته در سایر کشورها [تشکیلات] با اینکه اطلاعات شخصی افراد را ذخیره نمی کنند، در مورد تأییدیۀ وضعیت واکسینه شدن اجازۀ این کار را دارند.”

البته می توان گفت که صنعت رمزنگاری احتمالاً نقش کوچکی نیز در خنثی نمودن تلاش های صورت گرفته برای تحمیل گواهینامه های واکسیناسیون غیر بلاکچینی داشته باشد. به گزارش بی بی سی، CheckPoint آژانس امنیتی سایبری، 1200 مورد تبلیغات در مورد واکسن ها و گذرنامه های واکسیناسیون را در دارک نِت (بازار سیاه اینترنتی) کشف نموده است:

“تیم تحقیقاتی Check Point موجی از فروشندگانی را که اسناد جعلی فراهم می کنند کشف نموده اند، از جمله موردی که به احتمال زیاد از انگلستان بوده است و برای فروش کارت واکسیناسیونی به قیمت 150$ از ارز رمزنگاری شده بیت کوین (که به سختی قابل پیگیری است) به عنوان روش پرداختی خود استفاده کرده است.”

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com