سناتور آمریکایی خطاب به رئیس CFPB: نوآوری کریپتویی را خفه نکنید

این گفت و گو در جلسۀ کمیتۀ بانکداران با حضور Rohit Chopra رئیس دفتر حمایت از مصرف کننده در بخش مالی، انجام شده است.

سناتور آمریکایی Bill Hagerty که در سال 2020 به عنوان نمایندۀ تنسی منصوب شد، در جلسۀ کمیتۀ بانکدارن خطاب به Rohit Chopra مدیر تازه منصوب شدۀ دفتر حمایت از مصرف کننده در بخش مالی گفته:

“من تنها قصدم این است که اطمینان حاصل شود با نحوۀ اجرای مسئولیت های نظارتی توسط شما، نوآوری در این عرصه خفه نشود.”

“فناوری دفترکل توزیع شدۀ دیجیتال از لحاظ نوآوری در بخش مالی وعده های شگرفی با خود به ارمغان آورده است. این صنعتیست که به نظر من ایالات متحده پیشگام آن بوده و هست، و من دوست دارم ببینم که ما همچنان رهبر آن باقی خواهیم ماند. خصوصاً در برهه ای که سایر کشورها نظیر چین و حزب کمونیسم چین را مشاهده می کنیم که برای ممنوعیت فعالیت بخش خصوصی در این حوزه اقدام کرده است.”

Hagerty و سناتور Mark Warner در ماه جولای پیشنهادی مبنی بر تحقیق در خصوص چگونگی استقبال از رمز ارز در چین را مطرح کرده بودند. Chopra و Hagerty پیش از این در جلسات گذشته با هم اختلاف نظر پیدا کرده بودند، که Hagerty حتی لایحه ای را مطرح کرده بود که تأیید کنگره برای اختصاص بودجه به این دفتر را جلب کند.

در اواخر جولای Hagery در سخنرانی خود در سنا اظهار داشت: “ما از بازار رمز ارز به عنوان یک وسیلۀ پرداختی استفاده می کنیم. آیا تا به حال درست بررسی کرده ایم که این اقدامات جدید برای اعمال مقررات و مالیات چه تأثیری بر این صنعت به سرعت در حال توسعه خواهد داشت؟ آیا در نتیجۀ این اقدامات در نهایت پیشگامی ایالات متحده در این صنعت بر باد خواهد رفت؟”

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com