پروژۀ بلاک چینی نیروی دریایی آمریکا با همکاری Consensus Networks برای پشتیبانی پزشکی

Consensus Networks از بلاک چین IoTeX برای نظارت مستقیم بر سلامت هفتصد هزار ملوان و تفنگدار دریایی ایالات متحده استفاده می کند.

ارتش ایالات متحده همچنان برای ارتقاء قدرت عملیاتی خود به تحقیقات در حوزۀ فناوری بلاک چین ادامه می دهد. نیروی دریایی ایالات متحده برای توسعۀ یک سیستم لجستیکی مبتنی بر بلاک چین به نام HealthNet در ماه مِی قراردادی به ارزش 1.5 میلیون دلار با Consensus Networks امضا کرده بود. این پروژه که بر روی بلاک چین IoTeX متمرکز بر اینترنت اشیا ساخته شده است، تا نیمۀ راه تکمیل شدن رفته و برای فاز آزمایشی که برای اوایل سال 2022 برنامه ریزی شده، روز شماری می کند.

به استناد داده هایی که Consensus Networks با Cointelegraph به اشتراک گذاشته، این شبکه به کمک پلتفرم HealthNet هدف ارائه امکانی برای نظارت لحظه ای بر 700000 ملوان و تفنگداران دریایی و ترتیب تدارکات لازم در سریعترین زمان ممکن را دنبال می کند. این تیم توسعه دهنده، بلاک چین IoTex را برای برآورده کردن الزامات امنیتی و مقیاس پذیری نیروی دریایی انتخاب کرده است.

Nathan Miller، مدیر عامل و بنیانگذار Consensus Networks، اعلام کرده که 50% این پروژه تکمیل شده و نیروی دریایی ایالات متحده از پیشرفتی که تاکنون حاصل شده رضایت دارد. او در ادامه اظهار داشته که نیروی دریایی “نیز به جمع سایر علاقه مندان به HealthNet مبتنی بر بلاک چین خواهد پیوست.”

این برنامه های آزمایشی برای ارتقاء سیستم های منسوخ و ناکارآمد شامل لجستیک پزشکی، تأمین دارو، پیش بینی میزان نیاز خون برای ترزیق و فراهم کردن اعضای مصنوعی و تجهیزات پزشکی اجرا می شوند.

Miller در پایان همچنین اظهار داشت که صنعت پزشکی آماده است تا سیستم های خود را با راه حل های مبتنی بر بلاک چین تجدید کند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com