معامله گرانی که روزانه 2000 بیت ‌کوین صرافی های متمرکز خارج می کنند

باتوجه افزایش خروجی بیت کوین (BTC) از صرافی های متمرکز به نظر می رسد که تمایل به ذخیره کردن در بازارهای بیت کوین شایع شده است.

مقدار بیت کوین (BTC) که در صرافی های متمرکز نگهداری می شود از اواخر ماه مِی پیوسته کاهش یافته است؛ به طوری که برآورد شده روزانه 2000 واحد BTC (به ارزش معادل 66 میلیون دلار باتوجه به قیمت فعلی) از صرافی ها خارج می شود.

در گزارش هفتگی گلس نود که در تاریخ 12 جولای منتشر شد، مشخص شده که حجم بیت کوین (BTC) نگهداری شده توسط صرافی های متمرکز به سطوحی کاهش یافته که از آپریل تاکنون مشاهده نشده بود؛ همان ماهی که شاهد انفجار قیمت بیت کوین به بالاترین رکورد تاریخی خود در $65,000 بودیم.

کارشناسان خاطرنشان کردند که طی جنبش گاوی ای که به این رکورد قیمتی ختم شد، تخلیۀ بی وقفۀ ذخایر بیت کوین از صرافی ها، روال کار اصلی بوده است. گلس نود در این خصوص این طور تنیجه گیری کرده که غالب این بیت کوین ها یا به صندوق های سرمایه گذاری Grayscale GBTC Trust سرازیر شده یا توسط خود مؤسسات نگهداری شده، که “یک خروجی خالص پیوسته از صرافی ها” را به دنبال داشته است.

در این حال، هنگامی که بیت کوین (BTC) در ماه مِی دستخوش ریزش قیمت شد، با ارسال کوین ها به صرافی ها برای نقد شدن، این جریان معکوس شده است. هم اکنون با افزایش حجم خروجی، حجم خالص انتقالات دوباره به محدودۀ منفی بازگشته است.

“باتوجه آنچه که میانگین متحرک 14 روزه نشان می دهد، به ویژه در دوهفتۀ گذشته گرایش بیشتری به خروج سرمایه از صرافی مشاهده شده است، با نرخ ثابت تقریباً 2000 BTC در روز.”

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-07/ac982680-f793-423d-bce4-261ae3ef495b.jpg

نمدار حجم خالص انتقال از/به صرافی ها. منبع: Glassnode

در این گزارش همچنین مشخص شده که میزان کارمزد انتقالات بلاک چینی ای که مربوط به سپرده گذاری های صرافی ها می باشد، نسبت به اوج 17 درصدی مِی، به 14 درصد کاهش یافته است.

کارمزدهای بلاک چینی مرتبط با برداشت ها در ماه جاری افزایش قابل توجهی از 3.7% تا 5.4% را شاهد بوده است؛ این موضوع نشان دهندۀ افزایش میل به ذخیره نسبت به فروش می باشد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com