اقدام صندوق بازنشستگی کرۀ جنوبی برای سرمایه گذاری در ETF بیت کوین

گزارش شده که یکی از مدیران اجرایی این صندوق گفته، KTCU در نظر دارد با مشورت با شرکت های مدیریت سرمایۀ کره، در محصولات سرمایه گذاری ETF بیت کوین سرمایه گذاری کند.

گزارش شده که صندوق بازنشستگی عمومی کرۀ جنوبی، اتحادیۀ اعتباری معلمان کره ای (KTCU) به دنبال سرمایه گذاری در بیت کوین از طریق یک صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) رمز ارزی می باشد.

خبرگزاری محلی The Korea Econimic Daily در روز دوشنبه گزارش کرده KTCU یکی از بزرگترین سرمایه گذاران شرکتی کرۀ جنوبی در حال بررسی سرمایه گذاری در یک ETF کاملاً بیت کوینی یا ETFهای مرتبط با بیت کوین تا نیمۀ اول سال 2022 است.

بنا به این گزارش، KTCU در حال بررسی سرمایه گذاری در چندین محصول ETF بیت کوین ازجمله محصولات ارائه شده توسط شرکت مدیریت دارایی Asset Global Investments کرۀ جنوبی است. این شرکت در سال 2021 از طریق شرکت تابعۀ کانادایی خود دو ETF فیوچرز بیت کوین Horizons ETFs را راه اندازی کرد.

یکی از مدیران KTCU گفته: “از آنجایی که چند محصول ETF مرتبط با ارز دیجیتال که بسیار عالی توسط میران سرمایه ای نظیر شرکت Mirae Asset Global Investment کره راه اندازی شده اند، وجود دارد، ما قصد داریم پس از مشورت با شرکت های مدیریت سرمایۀ داخلی، در محصولات ETF سرمایه گذاری کنیم.”

او در ادامه همچنین به پتانسیل سرمایه گذاری در ETF بیت کوینی که شرکت تابعۀ Mirae Asset به نام Global X ETF که در جولای گذشته در خواست اخذ تأیید به عنوان یک ETF بیت کوین را نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مطرح کرده بود، اشاره کرده است.

باتوجه به این گزارش KTCU با 40.2 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، دومین سرمایه گذار شرکتی بزرگ در کرۀ جنوبی می باشد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com