صرافی کوین ‌بیس از 14 آوریل در بورس نزدک لیست می‌شود

پس از ماه ها انتظار و عدم قطعیت، سرانجام صرافی ارزهای رمزنگاری شدۀ کوین بیس از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده، چراغ سبز خود را برای لیست کردن سهام خود در Nasdaq دریافت نمود. از زمان فراخوان برای عرضۀ عمومی سهام (IPO) در دسامبر گذشته، این غول صنعت رمزنگاری تصمیم داشت تا اولین معاملات خود در بورس سهام را از تاریخ چهاردهم آوریل از طریق لیستی که به طور مستقیم از مراکز نظارتی دریافت می دارد، انجام دهد.

چند روز پیش صرافی کوین بیس اعلام کرد که برت ردفرن مدیر سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برای ادارۀ تجارت خود در بازار سرمایه، استخدام کرده است. استخدام آقای ردفرن در برهه ای صورت می گیرد که توجه قانونگذاران را بخود جلب نموده است. با عرضۀ عمومی سهام این صرافی، جنجال های دیرینۀ آن نیز کاملاً مورد توجه قرار گرفته است. هفتۀ گذشته کمیسیون نظارت بر معاملات فیوچرز (CFTC)، صرافی کوین بیس را 6.5 میلیون دلار جریمه نمود. این صرافی به “ارائۀ بی پروای گزارش های غلط، گمراه کننده یا بی اساس درمورد معاملات دارایی های دیجیتال” متهم شد.

صرافی کوین بیس با لیست مسقیم خود می تواند بیش از 100 میلیارد دلار ارزش گذاری شود. ارزیابی نجومی آن تا حد زیادی مرهون رشد انفجاری که تاکنون داشته است می باشد. صرافی کوین بیس در مجموع در سال 2020 بالغ بر 1.3 میلیارد دلار درآمد حاصل نمود و EBITDA (سود خالص) خود را به 527.4 میلیون دلار رساند، که این ارقام نشان دهندۀ رشد سالانه ای به ترتیب 240% و 2,200% در هرکدام می باشد. تعداد کاربران خُرد آن نیز از سال 2012 تا 2020، از 13,000 به 43 میلیون نفر رشد داشته است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: bitcoinist.com