هدف بلند مدت روسیه در جایگزینی ذخایر دلاری با دارایی های دیجیتال

هفتۀ گذشته رئیس جمهور روسیه اظهار داشته که استفاده از رمز ارز برای تسویه حساب معاملات نفتی “اندکی زود” بوده است.

در شرایطی که روسیه همچنان سیاست های ضد دلاری را دنبال می کند گزارش شده که وزارت امور خارجۀ روسیه نه فقط در میان ارزهای فیات بلکه در میان ارزهای دیجیتال نیز به دنبال جایگزینی برای دلار آمریکا می گردد.

Alexander Pnkin معاون وزیر امور خارجۀ روسیه طی مصاحبه ای در روز سه شنبه با خبرگزاری Interfax از برنامۀ این کشور در راستای کاهش سهم دلار آمریکا در ذخایر بین المللی روسیه و استفاده از آن برای تسویه حساب با طرف حسابان خارجی گفته است.

مقام مذکور در این خصوص اعلام دشته که وزارت امور خارجۀ روسیه گزینۀ “استفاده از برخی دارایی های دیجیتالی” به عنوان جایگزینی برای دلار آمریکا را در کنار سایر ارزها رد نمی کند:

“امکان دارد در بلند مدت دلار آمریکا با دیگر ارزهای ملی و منطقه ای، همچنین برخی از دارایی های دیجیتال جایگزین شود.”

Pankin افزود که لازمۀ چنین جایگزینی ای تلاش قابل توجهی از سوی دولت، من جمله بازسازی نحوۀ همکاری میان حوزۀ قضایی و مشاغل، و همچنین طراحی مکانیزم جدید در نحوۀ تسویه حساب های بین المللی خواهد بود.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد که کمپین ضد دلاری روسیه با تلاش های این کشور برای مقابله با چالش های تحریم های دولت آمریکا هم سویی دارد.

Pankin در پایان صحبت های خود اظهار داشته:

“پرداخت هایی که با دلار آمریکا انجام می شود از طریق بانک های آمریکایی و یک سیستم تسویه حساب انجام می شود که به واشنگتن اجازه می دهد تا هرگونه معامله ای را که مشکوک می دانند مسدود نمایند.”

وی افزود دولت روسیه با یورو یا دیگر ارزهای فیات چنین مسأله ای نداشته و چنین برنامه ای برای هیچ ارز ملی دیگری ندارد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com