تحلیل تکنیکال نمودار روزانۀ بیت کوین شنبه 1 آبان

روند صعودی بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) سرکوب شد و حال هر دو به سطوح حمایتی پناه می برند؛ این نشان می دهد که خرس ها در تلاش برای به دام انداختن گاوهایی هستند که از اهرم های بسیار بزرگ استفاده می کنند.

بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) هر دو به محض رسیدن به بالاترین سطوح رکوردی مربوط به خود با سفارش های تسویه حساب مواجه شدند؛ این نشان می دهد معامله گرانی که به دنبال انتشار اخباری پیرامون راه اندازی یک ETF بیت کوینی اقدام به خرید کرده بودند، پس از راه اندازی موفقیت آمیز صندوق قابل معامله در بورس (ETF) سرمایه گذاری فیوچرز بیت کوین شرکت Proshares به نام BITO نسبت به بیرون کشیدن سود حاصل شده و تسویه حساب اقدام کرده اند.

پس از راه اندازی دومین ETF سرمایه گذاری فیوچرز بیت کوین توسط شرکت مدیریت کنندۀ دارایی های دیجیتال Valkyrie در تاریخ 22 اکتبر گاوها سعی کردند جنبش صعودی را دوباره از سر گیرند، اما با رسیدن به بالاترین سطوح با فشار فروش از طرف خرس ها مواجه شدند. فروش ها به قدری جدی بود که شاخص ترس و طمع از 21 تا 22 اکتبر از سطح 84 به 75 رسید.

استراتژیست های بانک JPMorgan طی یادداشتی اعلام کرده اند که BITO “بعید به نظر می رسد که موج جدیدی از سرمایه گذاری را تجربه کند” و هیجان بوجود آمده برای این محصول احتمالاً پس از یک هفته فروکش خواهد کرد. این استراتژیست ها خاطرنشان کرده اند که باتوجه سرمایه ای که از سپتامبر از ETFهای طلا به صندوق های بیت کوین سرازیر شده این موضوع تأثیر به سزایی در صعودی بودن ظاهر بیت کوین تا پایان سال دارد.

حال آیا این امکان وجود دارد که بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در آینده ای نزدیک اصلاح قیمتی شدیدی را شاهد باشند؟ سطوح حمایتی حیاتی که باید زیر نظر داشت کدامند؟

بیت کوین (BTC) در تاریخ 20 اکتبر به ثبت بالاترین رکورد قیمتی جدیدی در تاریخ خود در $67,000 نائل شد، اما گاوها قادر به دفاع از محدودۀ تازه فتح شده نبودند و خرس ها در تاریخ 21 اکتبر قیمت را به زیر محدودۀ $64,854 بازگرداندند. این وضع نشان می دهد تلاشی که فروشندگان دارند گویا منجر به به دام افتادن گاوهایی می شود که با جدیت از اهرم های بزرگی استفاده کرده اند.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-10/27c9d8cf-6509-454b-a092-d3129a09ac7c.png

نمودار روزانۀ جفت ارز BTC/USDT. منبع: TradingView

در تاریخ 22 اکتبر گاوها باری دیگر تلاش کردند تا قیمت را به بالاترین سطوح خود بازگردانند، اما سایۀ بلند کندل استیک آن روز نشان می دهد که معامله گران به محض شکل گیری روندی صعودی برای فروش اقدام می کنند. در این شرایط حمایت قابل اتکایی که در پایین دست می توان روی آن حساب کرد، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA20) می باشد.

در صورتی که بیت کوین (BTC) با برخورد به این سطح حمایتی برگشت بخورد، این یعنی جو هنوز هم مثبت باقی مانده و معامله گران در کف های قیمتی خریدارند. بدین ترتیب احتمال غلبه بر منطقۀ مقاومتی پیش رو مابین $64,854 و $67,000 قوی تر خواهد شد. در این حالت احتمال هجوم به سمت $75,000 وجود دارد.

اما از طرف دیگر، در صورت فروریختن EMA20 احتمالاً فروش جدی تر خواهد شد و احتمالاً بیت کوین (BTC) تا میانگین متحرک سادۀ 50 روزه (SMA50) سقوط خواهد کرد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com