بانک مرکزی چین در یک سرمایه ­گذاری مشترک جدید با SWIFT همکاری می­کند

مشخص نیست که ماموریت گروه جدید چه خواهد بود، اگرچه آن دسته از کارمندان بانک خلق چین که در بخش ارز دیجیتال آن کار می­کنند، در این امر مشارکت خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، سازمان واریز حساب بین بانکی جهانی SWIFT با بانک مردم چین (PBOC) در این زیمینه همکاری خواهد نمود.

شرکت­های تابعه SWIFT و PBOC، از جمله موسسه تحقیقات ارز دیجیتال (DCRI) و مرکز تسویه حساب بانک، در دولت چین ثبت نام کرده­اند تا شرکتی به نام شرکت خدمات اطلاعاتی دروازه مالی را تأسیس کنند.

هنوز معلوم نیست که مأموریت و هدف نهایی این سرمایه­گذاری جدید چیست. سوابق عمومی مورخ 3 فوریه 2021 فقط می­گویند که این امر در تجمیع سیستم­های اطلاعاتی، پردازش داده­ها و مشاوره فناوری نقش دارد.

طبق سوابق موجود درآژانس اطلاعات اعتبارات شرکت چین، این شرکت مستقر در پکن 10 میلیون یورو یا 12 میلیون دلار آمریکا قبلاً در آن سرمایه­گذاری کرده است. SWIFT، بزرگترین سهامدار آن، 5.5 میلیون یورو یا 6.62 میلیون دلار کمک کرده است، در حالی که مرکز تسویه حسابPBOC ، 3.4 میلیون یورو یا 4.1 میلیون دلار سرمایه­گذاری کرده است.

پنج عضو هیئت مدیره شرکت وجود دارد، از جمله چانگ مو، رئیس DCRI. به نظر می­رسد نماینده حقوقی این شرکت، میلون هوانگ مدیرعامل شعبه SWIFT در چین است.

SWIFT بیش از یک سال پیش یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به چین را برای پشتیبانی از کوشش­های این کشور برای بین المللی کردن واحد پول فیات خود (renminbi) افتتاح کرد (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین ­نیوز). بانک مرکزی چین در یک سرمایه ­گذاری مشترک جدید با SWIFT همکاری می­کند

منبع: Coindesk.com