راه اندازی پروتکلی برای مبادلۀ یک به یک استیبل کوین توسط OlympusDAO

شرکت توسعه دهندۀ OlympusDAO به نام Ohmzeus پروتکل جدیدی راه اندازی کرده که امکانی فراهم می کند تا بتوان استیبل کوین ها را با نرخی ثابت دقیقاً به صورت یک به یک مبادله کرد.

توسعه دهنده ای که بر روی OlympusDAO کار می کند به تازگی پروتکل جدیدی راه اندازی کرده که هدف تسهیل مبادلات استیبل کوین بدون داشتن مشکل نوسان قیمت را دنبال می کند.

شرکت توسعه دهندۀ OlympusDAO به نام Ohmzeus در تاریخ 26 اکتبر اعلام کرده که یک پروژۀ آزمایشی به نام Range را راه اندازی کرده که شامل استخرهای نقدینگی استیبل کوینی غیرمتمرکزی می باشد که نوسانات قیمت را دخالت نمی دهد. این شرکت برنامه نویس Range را به عنوان “پروتکلی برای مبادلۀ استیبل کوین” توصیف کرده که با هدف “حذف کلی نوسانات قیمتی” طراحی شده است.

این پروتکل از “استخرهای Range” استفاده می کند که هر دو توکن موجود در یک استخر را با ارزشی یکسان فرض می کند. در حال حاضر شش استخر با استیبل کوین های DAI، LUSD، FRAX، USDT، و MIM فعالیت خود را آغاز کرده اند؛ اگرچه این توسعه دهنده تأکید کرده که این استخرها هنوز حسابرسی نشده اند و کاربران نباید بیش از آنچه که تحمل از دست دادنش را دارند واریز کنند.

این تیم در شبکۀ اجتماعی Discord اشاره کرده که واریزی های انجام شده به استخر جفت ارز USDC/USDT به دلیل خطای اعشاری به حالت تعلیق درآمده اند.

در این پروتکل توکن ها در رنجی از پیش تعیین شده معامله می شوند. به عنوان مثال در استخری با رنج 20/70 که DAI یکی از جفت ارزهای آن است، Ohmzeus توضیح داده که این رنج برای این استیل کوین در اولین استخر از 20% تا 70% تنظیم شده است؛ این یعنی DAI باید حداقل 20% از فراوانی استخر را تشکیل داده و از 70% تجاوز ننماید و هرگونه معاملۀ برهم زنندۀ این تعادل لغو می شود.

به نظر می رسد که حفظ برابری قیمت میان استیبل کوین ها توسط این پروتکل برای کاربران فرصتی برای آربتراژ فراهم می کند؛ چراکه استیبل کوین ها به ندرت با ارزشی دقیقاً برابر در بازارهای معاملاتی متمرکز و صرافی های غیر متمرکز معامله می شوند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com