استقبال روز افزون رمز ارز در نیجریه، علیرغم سرکوب های دولت

علیرغم تلاش های بانک مرکزی، نیجریه ای ها هنوز هم برای رمز ارز ولع دارند.

روند استقبال از رمز ارزها در نیجریه علرغم سرکوب های دولت همچنان افزایشی است؛ در شرایطی که در حجم معاملات همتا به همتای (P2P) بیت کوین دومین هفتۀ پرقدرت طی یک ماه گذشته رقم می خورد.

براساس داده های Google Trends نیجریه همچنان از نظر جستجوی کلمۀ کلیدی “بیت کوین” رتبه دار است. باتوجه به گزارش ارائه شده توسط Useful Tulips معاملات همتا به همتای بیت کوین (BTC) در نیجریه طی 2021 پیوسته افزایش یافته است؛ به طوری که نیجریه با پیشی گرفتن از آمریکا و راندن آن به جایگاه دوم، خود جایگاه اول بزرگترین بازار معاملات همتا به همتای بیت کوین را تصاحب کرده است.

استقبال روز افزون بیت کوین در نیجریه به آفریقای جنوبی کمک کرد تا از نظر حجم معاملات همتا به همتا به عنوان منطقۀ پیشرو شناخته شود؛ این منطقه با ثبت رکورد 18.8 میلیون دلاری در حجم معاملات هفتگی طی هفتۀ گذشته آمریکای شمالی را که رکوردی 18 میلیون دلاری داشت، مغلوب کرد.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-08/8e80642e-b9ed-4566-b4ad-0a347067147b.jpg

نمودار حجم معاملات همتا به همتای رمز ارزی در مناطق مختلف (به صورت معادل سازی شده با دلار آمریکا). منبع: Usefultulips.org

تلاقی بحران های سیاسی و اقتصادی که سرکوب های اجتماعی، کنترل ارز و تورم شدید را شامل می شود، افزایش استقبال از رمز ارزها را در این منطقه به دنبال داشته است.

سرکوب های دولت در پی افزایش تنش ها در اعتراضات گستردۀ مردمی در مخالفت با خشونت های پلیس، سرکوب های اقتصادی را نیز به دنبال داشت؛ سازمان های اجتماعی که با غذا و کمک های پزشکی از معترضان حمایت می کردند با فریز شدن حساب های بانکی خود مواجه شدند. به دنبال این خشونت ها، معترضان هم به طور فزاینده ای به رمز ارزها روی آورده تا امور مالی خود را خارج از کنترل دولت انجام دهند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com