بانک مرکزی آرژانتین مشخصات خصوصی خریداران بیت کوین را مطالبه می نماید

بانک مرکزی آرژانتین در تلاش برای قانون مندی هرچه بیشتر، خواستار آن است که مؤسسات مالی اطلاعات معامله گران ارزهای رمزنگاری شده را ارائۀ دهند.

بانک مرکزی آرژانتین از تمامی مؤسسات بانکی این کشور درخواستی داشته است مبنی بر اینکه اطلاعات مشتریانی که هر گونه معامله ای از طریق بیت کوین (BTC) و یا سایر ارزهای رمزنگاری شده انجام داده اند و یا در حساب خود از ارزهای رمزنگاری شده نگهداری می نمایند را تحویل دهند.

این اقدام در نتیجۀ برنامه ای است که آلبرتو فرناندز رئیس جمهور آرژانتین در سال گذشته به منظور تلاش برای کنترل خروج سرمایه و مهار بحران تورم به اجرا درآورد. پزوی آرژانتین، پول ملی این کشور، 10 درصد از ارزش خود را در سال جاری از دست داده است.

در زمان مدیریت رئیس جمهور سابق این کشور یعنی مائوریسیو ماکری، پزو در طی مدت زمان چهار سالۀ این دولت بالغ بر 84 درصد ارزش خود را از دست داد.

C:\Users\Administrator\Desktop\CapHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHCDture.PNG

نمودار ارزش پزوی آرژانتین در زمان دولت ماکری و فرناندز. منبع: TradingView.com

بر اساس گزارش ارائه شده توسط Infobae هیئت رئیسۀ بانک مرکزی آرژانتین خواستار آن است که بانک ها نام، آدرس محل سکونت، شماره شناسۀ مالیاتی و شماره حساب هر مشتری ای را که با ارزهای رمزنگاری شده فعالیت داشته اند را تحویل دهند.

بر اساس یادداشتی که توسط یک نهاد بانکی به اشتراک گذاشته شده است، بانک مرکزی هرگونه “اطلاعات لازم برای شناسایی مشتریانی که حسابی به منظور نگهداری از ارزهای رمزنگاری شده داشته و یا بصورت مشکوک یا علنی خرید و فروش و انتقال به خارج از کشور و یا پرداخت از طریق دارایی های رمزنگاری شده انجام داده اند” را از مؤسسات مالی مطالبه می کند. مهلت ارسال اطلاعات برای بانک ها تا تاریخ هفتم آوریل در نظر گرفته شده است.

C:\Users\Administrator\Desktop\Cfffffffffffapture.PNG

تصویری از نامۀ ارسال شده توسط بانک مرکزی آرژانتین. منبع: Infobae

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: decrypt.co