[شرکت فعال در زمینۀ راه اندازی معادن استخراج بیت کوین] در فکر راه اندازی طرحی در ایلات متحده بوده که دارای پتانسیل جمعاوری بالغ بر 500 میلیون دلار از طریق عرضۀ عمومی سهام می باشد.

بلومبرگ به استناد کارشناسانی در این زمینه گزارش کرده که Northern Data AG درحال مذاکره با Credit Suisse Group AG در مورد فراخوانی عمومی می باشد. گفته شده که این شرکت مستقر در فرانکفورت می تواند سرمایه ای که بالغ بر 500 میلیون دلار برآورد می شود جمعاوری کند.

شرکت Northern Data AG با هدف افزایش بازده پردازشی، به راه اندازی و توسعۀ راه حل هایی زیرساختی می پردازد. این موارد شامل موضوعاتی در زمینه های استخراخ بیت کوین، بلاکچین، ایترنت اشیاء، هوش مصنوعی و تجزیه تحلیل داده های بزرگ می باشد.

پیشنهاد مطالعه خبر : سرانجام “رایانه اینترنتی” 10 میلیارد دلاری Dfinity راه اندازی شد

بزرگترین تأسیسات این شرکت در تگزاس واقع شده که ادعا می شود بزرگترین معدن استخراج بیت کوین در جهان است. این دستاورد حاصل ادغام این شرکت در سال 2019 با شرکت Whinstone US, Inc بوده است.

سهام شرکت Northern Data AG از سال 2015 در بازار Xetra Out Deutsche Borse معامله می شود. این شرکت توسط تعدادی از سهامداران برجسته ازجمله Brendan Blumer و Mike Novogratz بنیانگذار Block.One پشتیبانی می شود.

منابع خبری بلومبرگ گزارش داده اند که احتمالاً در اواخر سال جاری عرضۀ عمومی سهام در یکی از صرافی های معامله گر اوراق بهادار در ایالات متحده انجام شده و با افزایش سهامداران شرکت، به شهرت جهانی خواهد رسید.

با توجه به گزارشات سابق، سال گذشته Northern Data AG با Canaan Inc. دومین اپراتور بزرگ معدن استخراج بیت کوین در جهان، وارد همکاری شد. این دو شرکت در زمینه هایی نظیر ساخت بلاکچین و توسعۀ هوش مصنوعی نیز، به خوبی فعالیت در زمینۀ راه اندازی دیتا سنتر همکاری خواهند داشت.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری­شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال– کوین نیوز

منبع: decrypt.co