یک مرد آمریکایی متهم به جرم پول­شویی با استفاده از بیت­کوین به ارزش 13 میلیون دلار است

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، طی یک دوره 28 ماهه، هوگو مژیا در حالی که سعی داشت فعالیت مجرمانه­ی خود را پنهان کند، میلیون­ها دلار بیت­کوین (BTC) رد و بدل کرد.

این مرد کالیفرنیایی پس از اینکه متهم به کار با یک شرکت غیرمجاز شد که میلیون­ها دلار بیت­کوین را با پول نقد مبادله کرده است، توسط مقامات آمریکایی وارد یک درگیری قضایی شده است.

طبق اعلامیه مطبوعاتی وزارت دادگستری ایالات متحده در روز جمعه، هوگو مژیا 49 ساله به دو فقره جرم خود در خصوص انتقال پول غیر مجاز و پول­شویی، اعتراف کرد.

از مه 2018 تا سپتامبر 2020، مژیا بیزینس ارز دیجیتالی را اداره می­کرد که ارز رمزنگاری شده را با پول نقد مبادله می­کرد و برای معاملات انجام شده بر روی سیستم عامل خود کمیسیون می­گرفت.

با این حال، مژیا موفق به ثبت تجارت خود در شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده نشد. این شبکه، آژانس موجود در وزارت خزانه­داری ایالات متحده است که هدف آن محافظت در برابر ارتکاب جرم مالی از طریق جمع­آوری و تجزیه و تحلیل داده­ها است.

در طول دوره 28 ماهه­، مژیا معاملاتی به ارزش تقریبی 13 میلیون دلار انجام داده بود و شرکت­های دیگری مانند The HODL Group LLC و Worldwide Communications LLC را نیز تاسیس کرد تا ماهیت واقعی فعالیت­های غیرقانونی خود را پنهان کند.

تجارت وی به صورت آنلاین و از طریق دهان به دهان تبلیغ می­شد و در عین حال با مشتریان بالقوه از طریق پیام­رسانی رمزگذاری شده ارتباط برقرار می­نمود و آنها را در کافی شاپ­ها ملاقات می­کرد.

رسوایی مژیا از طریق یک عملیات سریع انجام شد که در آن شخصی که با نیروی انتظامی کار می­کرد و خود را به عنوان مشتری معرفی می­کرد در یک کافی شاپ با او ملاقات کرده و توافق کرد 14.273 بیت­کوین را خریداری کند.

از زمان اعتراف به ارتکاب جرم، این مرد اهل سن برنادینو تمام دارایی­های ناشی از فعالیت غیرقانونی خود را از جمله بیش از 230،000 دلار پول نقد، ارزهای رمزنگاری شده مختلف و سکه­های نقره و طلای خود را تسلیم قانون کرده است.

پیش­بینی می­شود مژیا در ماه مارس به دادگاه منطقه­ای ایالات متحده برود و با حداکثر مجازات قانونی یعنی 25 سال زندان روبرو شود (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین ­نیوز). یک مرد آمریکایی متهم به جرم پول­شویی با استفاده از بیت­کوین به ارزش 13 میلیون دلار است

منبع: Coindesk.com