سیگنالی که از پایان روند نزولی LTC/BTC خبر می دهد

معاملۀ لایت کوین (LTC) در محدودۀ قیمتی $200 هنوز ادامه دارد. این آلت کوین در ثبت بالاترین رکورد تاریخی به سان آنچه که بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سایر ده ارز رمزنگاری شدۀ برتر داشته اند، ناموفق بوده است. اما با این وجود در سوابق خود به طرزی به جایگاه برترین ها چنگ زده است که تا پایان عمر خود در آن باقی بماند.

سیگنالی در چند مورد در نمودارهای با بازه های زمانی بلند پدیدار شده است، که می تواند بیانگر پایانی برای روند نزولی طولانی ارزش لایت کوین (LTC) در برابر بیت کوین (BTC) باشد.

لایت کوین (LTC) در بازار خرسی خود درخشش خود را گم کرد و حتی نتوانست جرقه ای داشته باشد.

از زمان آخرین جَو گاوی که در بازار ارزهای رمزنگاری شده برقرار شد کمتر کوینی در تحولات بازار خود، بازه زمانی ای به درازای آنچه برای لایت کوین (LTC) گذشت، داشته است. تنها کوین دیگری که در میان 10 ارز رمزنگاری شدۀ برتر به سختی می جنگد XRP می باشد که شرکت والد آن یعنی ریپل در جدالی حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گیر افتاده است.

لایت کوین (LTC) با پایین ماندن ارزش خود چندان مشکلی ندارد، این درحالیست که این کوین هنوز کلی با زمان اوج خود در 2019 فاصله دارد، و حتی به نیمۀ راه بازگشت به بالاترین رکورد تاریخ خود یعنی $418 به ازاء هر LTC هم نرسیده است.

با رشد قیمتی بیت کوین (BTC) و متعاقباً رکود لایت کوین (LTC)، این آلت کوین در معیار جفت ارز معاملاتی LTC/BTC کاملاً نزولی شد. اما با وجود مواردی از سیگنال های بازگشت احتمالی بازار این آلت کوین، همه چیز به زودی برای تحولی بلند مدت دگرگون خواهد شد.

ltcbtc

نمودار ماهانۀ جفت ارز LTC/BTC منبع: TradingView.com

پس از آنکه قیمت لایت کوین (LTC) به نقطۀ اوج خود رسید، در برابر بیت کوین (BTC) 9 ماه تمام را در روندی نزولی به سر برد تا اینکه سیگنال TD 9 [در اندیکاتور Demark Sequential، که TD 9 از روند خرسی خبر می دهد] ظاهر شد. این آلت کوین افزایش کوتاه مدتی تا نیمۀ بالاترین رکورد خود در 2019 را شاهد بود اما پس از آن معلوم شد همه چیز مرتبط با تأثیر بیت کوین (BTC) بر کل صنعت ارزهای رمزنگاری شده بوده است.

در پی نوسانات بازاری خرسی، این لایت کوین (LTC) برای 25 ماه متوالی دیگر نیز سقوط داشت، سیگنال TD 9 بعدی را نادیده گرفت و درعوض در بازه زمانی ماهانه به سیگنال TD 13 رسید. در هماهنگی این سیگنال با یک الگوی باریک شونده در RSI، تحولی انفجاری قریب الوقوع می نماید.

https://www.newsbtc.com/wp-content/uploads/2021/04/ltcbtc-quarterly-860x398.png

نمودار جفت ارز LTC/BTC منبع: TradingView.com

همانطور که در نمودار سه ماهۀ جفت ارز LTC/BTC در تصویر بالا نشان داده شده است، سیگنال TD 13 همچنین در بازه های زمانی بزرگ تر نیز پدیدار شده است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: newsbtc.com