JPMorgan پیش بینی خود در مورد قیمت بیت کوین در بلند مدت را به $130,000 تغییر می دهد

به گفتۀ تحلیل گران بانک JPMorgan ارزش بیت کوین (BTC) در آینده به $130,000 خواهد رسید اما مسلماً این امر یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.

طبق گزارشی که توسط Business Insider در روز گذشته نقل شد، تحلیل گران بانک سرمایه گذاری آمریکایی JPMorgan Chase & Co نظر بلند مدت خود در مورد قیمت بیت کوین (BTC) را به $130,000 به روز رسانی کرده اند.

بر اساس این گزارش بیت کوین (BTC) با کاهشی که در نوسانات قیمتی خود طی چند هفتۀ اخیر داشته است، برای سرمایه گذاران کلان بسیار جذاب تر شده است. سابق بر این نوسانات بزرگ در قیمت بیت کوین (BTC) به صورت “استقبال بیشتر از سوی سرمایه گذاران دانه درشت” عمل می کرد اما به تازگی این شیوۀ علاقه مندی دوباره احیاء شده است.

در آن زمان، تحلیل گران به این نکته اشاره کرده بودند که عنوان “طلای دیجیتال” برای بیت کوین (BTC) همواره طرفداران بیشتری را بخود جلب خواهد کرد. در این مورد می توان اشاره نمود که بازار طلا از ابتدای اکتبر تا کنون بالغ بر 20 میلیارد دلار خروج سرمایه داشته است، درحالیکه در همین بازه زمانی سرمایه گذاری بر روی بیت کوین (BTC) بالغ بر 7 میلیارد دلار افزایش یافته است.

JPMorgan: “با در نظر داشتن وسعت سرمایه گذاری مالی در بازار طلا، هرگونه هجومی به بیرون که به منظور یافتن یک دارایی جایگزین صورت گیرد، در بلند مدت به نفع بیت کوین تمام خواهد شد.” در ادامه: “در واقع قیمت بیت کوین (BTC) باید تا $130,000 رشد داشته باشد تا بتواند با کل سرمایه گذاری در بخش خصوصی بازار طلا مطابقت نماید.”

JPMorgan افزود، البته در این شرایط کاهش قیمت طلا که از پیک $1,900 خود امروز به $1,700 رسیده است تأثیر منفی بر هدف قیمتی تعیین شده برای بیت کوین (BTC) گذاشته است.

در اوایل ژانویه کارشناسان این بانک پتانسیل رشد قیمتی بیت کوین (BTC) را تا حدود $146,000 برآورد می کردند، اما از آن زمان تاکنون گویا نظر ایشان به مقادیر پایین تری تغییر کرده است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cryptoslate.com