پیش­بینی موسسه سرمایه ­گذاری JP Morgan: افزایش قیمت بیت­کوین به 146 هزار دلار در طولانی­مدت

با بازگشت قیمت بیت­کوین به بیش از 30000 دلار، توجه بانک های بزرگ به بیت­کوین جمع شده و برخی حتی پیش­بینی­های جسورانه قیمت را انجام می دهند.

استراتژیست­های این بانک­ پیشرو در ایالات متحده در حال حساب­کتاب و مقایسه بیت کوین (BTC) با ذخیره سنتی دارایی­های ارزشمندی مانند طلا هستند.

تحلیلگران با هدایت نیکولاس پانیگیرتزوگلو اظهار داشتند که قیمت بیت­کوین با ارزش جاری فعلی بیت­کوین که در حدود 580 میلیارد دلار می­باشد، باید 4.6 برابر افزایش یابد تا به قیمت نظری 146 هزار دلار برسد. به گفته بلومبرگ، این امر با کل سرمایه گذاری بخش خصوصی در طلا از طریق وجوه قابل معامله در بورس مطابقت دارد (اخبار بیت­کوین را در کریپتوکلاب دنبال کنید).

افزایش جسارت بانک ها در حوزه بیت­کوین

JP Morgan پیش­بینی مشابهی را در نوامبر سال 2020 انجام داد، زمانی که تحلیلگران این شرکت اظهار داشتند که بیت­کوین (BTC) می تواند تا ده برابر شرایط فعلی رقابت با طلا برای سرمایه گذاران نهادی داشته باشد.

این آخرین پیش بینی اضافه کرد که ازدحام طلا به عنوان ارز “جایگزین” به معنای یک صعود بزرگ برای بیت­کوین (BTC) در بلند مدت است. با این حال، این یک فرآیند چند ساله است زیرا به گفته استراتژیست های JPM، همگرایی نوسانات بین بیت­کوین و طلا قرار نیست به سرعت اتفاق بیافتد.

بانک وال استریت که رابطه سردی با بازار رمزنگاری داشته، به طور واضح شاهد پیشرفت طولانی مدت قیمت بیت کوین (BTC) با افزایش کیف پول و صندوق های سازمانی مانند Grayscale’s Bitcoin Trust است. این شرکت به تازگی از نظر دارایی تحت مدیریت، رکورد دیگری را به ثبت رسانده است که اکنون کمی کمتر از 23 میلیارد دلار است (با کریپتوکلاب همراه باشید).

به روزرسانی قیمت بیت­کوین

در زمان انتشار خبر، بیت‌کوین (BTC) در روز با 8٪ کاهش، معادل 30900 دلار دلار معامله می­شد. به دنبال افت شدید دیروز، قیمت ها مدت کوتاهی زیر 28،000 دلار کاهش یافت و پس از بازگشت به بالاترین قیمت روزانه، به 32،800 دلار بازگشت.

اگر دومین شمع قرمز روزانه تشکیل شود و پشتیبانی آن با قیمت 31 هزار دلار شکسته شود، با تسریع در تصحیح، ممکن است دارایی بیشتر سقوط کند. اصلاحات قبلی در بازار گاو نر 30٪ بوده است که منجر به سقوط به بالاترین رقم قبلی خود یعنی 20 هزار دلار می شود.

طبق گفته JPM، چشم انداز بلند مدت برای بیت­کوین که ملقب به پادشاه ارزهای رمزپایه می­باشد، هنوز بسیار صعودی است و اصلاحات به عنوان مناطق خرید و انباشت برای سرمایه گذاران، خرده فروشی و موسسات خواهد بود (مشاهده جدیدترین اخبار ارزهای دیجیتال در کریپتوکلاب).

منبع خبر: cryptopotato.com