شرکت های سرمایه گذار در ماه اکتبر 2 میلیارد دلار BTC خریده اند

به لطف تأیید دو ETF فیوچرز بیت کوین در ایالات متحده، اکتبر ماه رکوردشکنی صندوق های سرمایه گذاری بیت کوینی بود.

سرازیری سرمایه به محصولات سرمایه گذاری بیت کوینی توسط شرکت های سرمایه گذاری در ماه اکتبر به شدت اوج گرفت و روحیۀ گاوی بازار بیت کوین را دوباره زنده کرد.

باتوجه به گزارش هفتگی گردش سرمایه که توسط CoinShares منتشر می شود، محصولات سرمایه گذاری رمز ارزی در هفتۀ منتهی به 31 اکتبر در مجموع 288 میلیون دلار ورودی داشته که 269 میلیون دلار آن به محصولات بیت کوینی اختصاص داشته است.

میزان تقاضا برای BTC از طرف شرکت های سرمایه گذار طی چند ماه گذشته با انتظار برای برای تأیید یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوینی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده به تدریج افزایش پیدا کرد؛ تا اینکه بالأخره در ماه گذشته با ورود دو محصول سرمایه گذاری بیت کوینی انتظار به سر رسید و بازار را تکان داد.

صندوق سرمایه گذاری بیت کوینی قابل معامله در بورس شرکت ProShares که به طور کاملاً رسمی در تاریخ 19 اکتبر راه اندازی شد در دو روز اول راه اندازی، با جذب 1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، رکورد سریع ترین جذب سرمایه ای که تابحال توسط یک صندوق سرمایه گذاری رقم خورده است را شکست. با این حال طبق داده های ارائه شده توسط CoinShares برخلاف آمار رکوردی هفتۀ پیش، جریان سرمایه در این دو ETF بیت کوینی آمریکایی در هفته ای که به تازگی گذشت در مجموع تنها 53 میلیون دلار ورودی بوده است.

در ماه اکتبر صندوق های بیت کوینی به طور کلی 2 میلیارد دلار سرمایه جذب کردند و آمار کلی سالانه را برای 2021 به رقم 6.4 میلیارد دلار رساندند. این درحالیست که صندوق های سرمایه گذاری اتری از ابتدای سال 1.05 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اند. اگر صندوق های سرمایه گذاری کل رمز ارزها را در نظر بگیریم، جمع ورودی ها برای 2021 در هفتۀ گذشته به رقم 8.7 رسید که این مقدار تا همین جا نسبت به آمار کل سال گذشته 30% بالاتر می باشد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com