Grayscale از تبدیل صندوق سرمایه گذاری خود به یک ETF بیت کوین می گوید

گویا شرکت Grayscale به دنبال انتشار اخبار مربوط به تأیید شدن راه اندازی ETH فیوچرز بیت کوین از طرف SEC به فکر تجدید ساختار صندوق سرمایه گذاری اعتباری خود به نام Bitcoin Trust به صندوقی دارای پشتوانۀ فیزیکی افتاده است.

گزارشی منتشر شده مبنی بر اینکه شرکت Grayscale غول سرمایه گذاری های سطح کلان در حال بررسی تبدیل صندوق سرمایه گذاری Bitcoin Trust خود به یک صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) می باشد.

Barry Silbert مدیرعامل شرکت والد Grayscale یعنی Digital Currency Group در تاریخ 17 اکتبر اشاره ای به این خبر داشته که شرکت Grayscale برای تبدیل صندوق سرمایه گذاری Bitcoin Trust خود به یک صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس اسپات بیت کوین در حال برنامه ریزیست.

Preston Pysh یکی از مطالعه کنندگان بیت کوین پس از آنکه سری به توییتر زده تا از ETF فیوچرز بیت کوینی که به تازگی مورد تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) قرار گرفت انتقاد کند، از Silbert در مورد زمان تبدیل شدن Bitcoin Trust شرکت Grayscale به یک ETF بیت کوینی پرسیده است. Silbert هم در پاسخ گفته: “منتظر باشید”

به دنبال انتشار این خبر گویا اظهارات Silbert موجب بی قراری سرمایه گذاران صندوق Bitcoin Trust شده است. کاربر توییتری به نام “svrgnindividual” از تأثیرات یک تجدید ساختار برای سرمایه گذارانی که سهام این صندوق را دارند پرسیده است.

“زمانی که این ETF اسپات تأیید بشه، تکلیف ما سرمایه گذاران Grayscale چی میشه؟ سرمایه گذاری ما به سهام ETF تبدیل میشه؟”

شایعات مربوط به جاه طلبی های Grayscale برای راه اندازی یک ETF بیت کوین زمانی شروع به پیچیدن کرد که در اواخر هفتۀ گذشته [میلادی] CNBC به استناد منابعی ناشناس که ادعا کرده بودند شرکت Grayscale همواره منتظر این بوده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار بالأخره یک ETF بیت کوینی را تأیید کند گزارشی منتشر کرد.

در تاریخ 15 اکتبر SEC موافقت خود در خصوص ثبت اوراق بهادار صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس بیت کوین مبتنی بر بازار فیوچرز از Proshares Trust را اعلام کرد. ETF شرکت Proshares به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا از قرادادهایی برای معاملات فیوچرزی که به صورت نقد تسویه می شوند بهره مند گردند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com