درست در روز افتتاحیه، پنج هکر به یکی از پروتکل دیفای حمله کردند

چهار هکر مخرب و یک وایت هَت (متخصص امنیت رایانه که در تست نفوذ و سایر روش های تست که امنیت سیستم های اطلاعاتی یک سازمان را تضمین می کند تخصص دارد) در روز راه اندازی ForceDAO دست به کار شدند.

ForceDAO، یک پروتکل مالی غیر متمرکز (دیفای) با حملاتی که از سوی هکرها تنها در عرض چند ساعت پس از راه اندازی شدن داشت، می توان گفت که آغاز سختی داشته است.

این پروتکل که با هدف افزایش راندمان بر پایۀ شبکۀ اتریوم فعالیت می نماید، به تازگی در 3 آوریل برنامۀ ایردراپ خود را اجرا کرده بود که چهار هکر مخرب (بلک هَت) موفق به تخلیۀ 183 اتر (ETH) به ارزش تقریبی $367,000 شدند. یک هکر “وایت هَت” با هشدار به آنها برای جلوگیری از دزدی، به کمک این تیم شتافت.

این تیم آثار بجای مانده پس از حملات را منتشر نموده و مسئولیت آنچه را که مربوط به “نظارت مهندسی” تعریف می شود به عهده گرفت.

C:\Users\Administrator\Desktop\CBBBBBBBBBBBapture.PNG

پس از این حمله این تیم تصمیم گرفت 60 میلیون توکن FORCE را از کیف پول چند امضایی خزانه به یک کیف پول دیگر منتقل نموده تا با صدور 3 رأی موافق موجودی FORCE در آدرس های سه تن از این هکر ها را با موفقیت بسوزانند.

در کالبد شکافی حملات مشخص شد که آسیب پلتفرم xFORCE از انشعاب یکی از قرارداد های سوشی سواپ ناشی شده که دارای مکانیزمی برای بازگردانی توکن ها درصورت رخ دادن تراکنش های ناموفق بوده است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com