افزایش سطح دشواری استخراج بیت­کوین همزمان با افزایش درآمد ماینرها

با وجود ثبت رکورد 20.6 تریلیون دلاری استخراج بیت­کوین (BTC)، به دلیل ورود افراد بیشتر واز یک سو و استخراج بیت­کوین در مقیاسی بزرگتر از سوی دیگر، کار استخراج بیت­کوین برای ماینرها بسیار دشوارتر از گذشته شده است (با کریپتوکلاب همراه باشید).

ادوارد اِوِنسون، رییس بخش توسعه تجارت در Braiins که یک شرکت نرم­افزاری ماینینگ می­باشد، گفت: “یک سطح دشواری جدید با توجه به اینکه درآمد ماینرها بدلیل افزایش قیمت بیت­کوین در ماه­های گذشته سه برابر شده تعجب آور نیست است.”

تنظیم جدید سطح دشواری روز شنبه مورخ 9 ژانویه در بلوک شماره­ی 665،280، اتفاق افتاد که افزایش 11 درصدی نسبت به آخرین تنظیم در 27 دسامبر را نشان می دهد (با کریپتوکلاب به روز باشید).

مقایسه­ی قیمت و سطح دشواری استخراج بیت­کوین. منبع: Coin Metrics

سطح دشواری، اندازه­گیری نسبی میزان منابع مورد نیاز برای استخراج بیت­کوین (BTC) است که بسته به میزان توان محاسباتی مصرفی شبکه، صعود یا سقوط می کند و به عنوان هش ریت (Hash Rate) آن شناخته می­شود (جدیدترین اخبار ارزهای دیجیتال در کریپتوکلاب).

همانطور که قیمت بیت­کوین (BTC) همچنان رو به افزایش است درآمد ماینر همگام می­شود و باعث تشویق بیشتر شرکت کنندگان برای استخراج می­شود (کریپتوکلاب را دنبال کنید).

اونسون به CoinDesk گفت: “پیش­بینی می­کنم که این روند در نیمه اول سال 2021 ادامه داشته باشد.”

منبع: Coindesk.com