رکوردی دیگر برای اتریوم ثبت 1 میلیارد تراکنش بر روی شبکه­ ی بلاک­چین

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، شبکه­ی اِتریوم (Ethereum) از ژوئن 2020 به طور متوسط ​​بیش از 1 میلیون تراکنش در روز داشته است.

اِتریوم در مسیر رسیدن به بالاترین قیمت خود در تاریخ (ATH)، یک رکورد دیگر را هم به ثبت رساند.

بر اساس داده­های شرکت تحلیل داده­های بلاک­چین Etherscan، امروز شبکه اِتریوم به رکورد 1 میلیارد تراکنش رسیده است.

بلاک­چین اِتریوم در سال 2015 فعال شد. در ماه مه 2017، برای اولین بار رکورد 100 هزار تراکنش در روز را شکست. سپس در ژانویه 2018 با افزایش قیمت و رسیدن به بالاترین قیمت تا آن زمان (ATH) به بالای 1000 دلار، 1 میلیون تراکنش در روز انجام شد.

پس از اینکه بازار گاوی جای خود را به یک بازار نزولی داد، معاملات روزانه کم رونق شد و به طور متوسط ​​بین 500 هزار تا 1 میلیون در روز بود. اما از ژوئن 2020، معاملات به طور مداوم از مرز 1 میلیون در روز گذشته و دوباره به اوج خود رسیده است، و با استفاده از برنامه­های غیرمتمرکز مالی (dApps) که در بالای بلاک­چین ساخته شده­اند، به سمت بالا حرکت می­کند.

برنامه­های دیفای (DeFi) مانند آوه (Aave) و یونی­سواپ (Uniswap) به معامله­گران این امکان را می­دهند تا بدون مراجعه به یک بانک متمرکز یا صرافی، سود سهام خود را بدست آورند و دارایی خود را مبادله کنند.

در عوض، آنها به زیرساخت­های اِتریوم اعتماد می­کنند. و معاملات زیادی از طریق چنین پروتکل­هایی انجام می­شود. اکنون بیش از 35 میلیارد دلار دارایی که توسط دیفای پالس (DeFi Pulse) ردیابی شده و در پروتکل­های دیفای (DeFi) نگه­داری می­شود.

افزایش استفاده از بلاک­چین، شبکه را تحت فشار قرار می­دهد. در یک بلاک­چین متراکم کارمزدهای ناشی از تراگنش­ها خود به خود افزایش می­یابد. شبکه اثبات سهام (PoS) اِتریوم 2 (Ethereum 2.0) – که سال گذشته فعال شد اما هنوز کاملاً کاربردی نیست – برای پردازش مقدار بیشتری از معاملات با سرعت بیشتر، طراحی شده است.

اگر نرخ معاملات روزانه ثابت بماند، بلاک­چین اِتریوم ظرف مدت دو سال به 2 میلیارد تراکنش می­رسد (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین ­نیوز). رکوردی دیگر برای اتریوم ثبت 1 میلیارد تراکنش بر روی شبکه­ ی بلاک­چین

منبع: Decrypt.co