ماینرهای اِتریوم فقط در یک ساعت 3.5 میلیون دلار درآمد کسب کردند

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، افزایش قیمت سرسام آور اِتریوم (ETH) برای استخراج­کنندگان رمزنگاری خبر خوبی است اما برای پرداخت کنندگان کارمزد خبر خوبی نیست.

بر اساس داده­های سایت تجزیه و تحلیل اندازه­گیری Glassnode، معدنچیان اِتریوم امروز در یک ساعت 3.5 میلیون دلار درآمد کسب کردند که یک رکورد جدید است.

داده­های Glassnode که امروز منتشر شد، نشان داد که درآمد ماینرهای اِتر (ETH) امروز، مانند قیمت اِتریوم، که به بالاترین قیمت 1756 دلار رسیده است، رکورد جدیدی را ثبت کرد.

این رکورد به ماینرهای شبکه­ی اِتریوم (ETH) کمک کرد تا پردرآمدترین ساعات خود را پشت سر بگذارند.

ماینرهای اِتریوم (ETH) – رایانه­های بسیار قدرتمند- با اجرای نرم افزاری که معماهای پیچیده ریاضی را برای تأیید تراکنش­ها در بلاک­چین اِتریوم حل می­کند، درآمد کسب می­کنند.

باید دقت شود که این 3.5 میلیون دلار، معادل با سود در ساعت نیست، زیرا هزینه برق برای راه­اندازی و خنک­سازی دستگاه­های استخراج و همچنین هزینه­های خود این دستگاه­ها باید از درآمد کسر شود.

با این حال، این خبر خوبی برای ماینرها است و اثبات این که استخراج بلاک­چین یکی از راه های کسب درآمد زیاد می­باشد. دیروز، آخرین روزی که Glassnode داده­های آن را نشان می­دهد، دستگاه­های استخراج اِتریوم (ETH) در جهان 53 میلیون دلار درآمد کسب کردند. این یعنی حدود 10 میلیون دلار بیشتر از درآمد روز گذشته استخراج کنندگان بیت­کوین (BTC).

اما همه روزها آنقدر سودآور نیستند. در تاریخ 1 فوریه، استخراج کنندگان بیت­کوین (BTC) فقط 29 میلیون دلار درآمد کسب کردند و در تاریخ 13 ژانویه، استخراج کنندگان اِتریوم (ETH) حدود 20 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

از آنجا که اِتریوم (ETH) غیرمتمرکز است، کاربران باید کارمزدهای بالایی را پرداخت کنند و اغلب هنگامی که فعالیت زیادی در شبکه­ی بلاکچین وجود دارد، این کارمزدها افزایش می­یابند. بر اساس داده­های BitInfoCharts، روز گذشته کاربران اِتریوم باید به طور متوسط ​​23 دلار برای هر تراکنش پرداخت کنند. برای بیت­کوین (BTC) نیز همینطور است. دیروز، کاربران باید به طور متوسط ​​17 دلار برای هر تراکنش بپردازند، که بالاترین رقم ثبت شده است (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین­ نیوز). ماینرهای اِتریوم فقط در یک ساعت 3.5 میلیون دلار درآمد کسب کردند

منبع: Decrypt.co