آیا اتریوم (ETH) برای روند گاوی خود باید منتظر بیت کوین (BTC) بماند؟

با افت قیمت بیت کوین در ابتداء هفته، این موضوع دور ذهنی نبود که رفتار اتریوم چطور خواهد بود. باتوجه به این واقعیت که سرنوشت این آلت کوین به بیت کوین گره خورده است، به لطف اصلاح قیمتی تندی که داشته، قیمت اتریوم (ETH) نیز نزدیک به 30% ریزش داشته است. به هر حال، برای اینکه یک ارز رمزنگاری شده در نمودار قیمتی، عملکرد مطلوبی داشته باشد، به پشتیبانی شبکه ای قدرتمند و اعتماد به نفس جامعۀ استخراج کنندگان خود نیز نیاز دارد.

در حال حاظر این دو عامل برای اتریوم ETH کاملاً جای امید واری داشته و این موضوع سبب دلگرمی سرمایه گذاران اتریوم در بلند مدت می باشد. درحال حاظر، استخراج کنندگان اتریوم انصافاً سود آوراند. درهفتۀ گذشته گزارشی از طرف گلس نود روشن ساخت که کارمزد تراکنشات اتریوم (ETH) توانسته است بیش از 50% از سهم کل پاداش تشکیل بلوک را پوشش دهد. این موضوع فقط در دو مورد مهم اتفاق افتاده است، اولین مورد موسوم به “تابستان دیفای” مابین آگوست و اکتبر 2020، دومی تقریباً از ابتدای 2021 اتفاق افتاده است.

درحالیکه این جنبه های اتریوم به احتمال زیاد تحقق روند بهبودی اشاره دارد و این واقعیت را نشان می دهد که مشکلات اخیر قیمت اتریوم در کل بازار آلت کوین ها مشاهده شده و این موضوع تنها مختص اتریوم نبوده، و این ارز رمزنگاری در تلاش است تا همواره از سایۀ تأثیرپذیری از حرکت قیمتی بیت کوین (BTC) خود را بیرون بکشد. بازار آلت کوین ها در بخش گسترده ای از موجودیت خود در هماهنگی با ریتم بیت کوین رقصیده و به نظر نمی رسد به این زودی از این روال خارج گردد.

با اطلاعاتی از بازار ارزهای رمزنگاری شده که توسط CoinMetrics ارائه شده است، مشخص شده که شدت فزایندۀ اصلاح قیمتی اتریوم (ETH) با همبستگی بیت کوین اتفاق افتاده است. این همبستگی در ماه های گذشته از اکتبر 2020 کمرنگ شده بود. با این حال به تازگی وضعیت در مورد این همبستگی دگرگون شده و در حال حاظر ضریب 0.664 دارد.با این وجود به لطف منابع ذکر شده که همواره حرکت قیمت اتریوم (ETH) را رصد می نمایند، محدودۀ 1,300$ – 1,500$ احتمالاً موقتی بوده و تریدرها می توانند انتظار داشته باشند که این ارز رمزنگاری شده در ماه های آتی به سطح رکوردی خود باز گردد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری­شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال– کوین نیوز

منبع: ambcrypto.com