اٌفت 23 درصدی قیمت دوج کوین همزمان با انتقاد ایلان ماسک از لیست دارندگان دارایی

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، ارزش دوج کوین (DOGE)در 15 فوریه پس از توییت ایلان ماسک در مورد توزیع بسیار نابرابر سکه های دوج کوین (DOGE) و اصرار به دارندگان عمده برای فروش دارایی های خود، در عرض چند ساعت 23٪ اٌفت کرد.

دوج کوین یکی از نابرابرترین توزیع های سکه در فضای ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار دارد، به طوری که 7/28 درصد آن فقط توسط یک نفر نگه داری می شود و 12 دارنده برتر تقریباً 50 درصد از عرضه را در اختیار دارند. درست قبل از نیمه شب 14 فوریه، ماسک در توئیتر خود نوشت:

“اگر دارندگان اصلی دوج کوین بیشتر سکه های خود را بفروشند، از پشتیبانی کامل من برخوردار خواهند شد. از نظر من تمرکز بیش از حد تنها مسئله واقعی است. ”

کمی بیش از هفت ساعت، قیمت دوج کوین با اٌفت 23 درصدی، از 0.063 دلار به 0.048 دلار سقوط کرد. در حالی که قبلاً توییت های ماسک موجب افزایش قیمت ارزهای رمزپایه، از جمله دوج کوین شده بود، نقش وی در اٌفت روز دوشنبه با توجه به این که بیش از 105 میلیارد دلار بقیه بازارهای جهانی را به طور همزمان ترک کرد، مشخص نبود.

زیان های بیش از 20 درصد بخصوص در مورد آلت کوین ها (Altcoins)، یک مساله معمول در بازار ارزهای رمزنگاری شده است. تحلیل گران معتقدند که این امر ناشی از فشار بیت کوین (BTC)برای رسیدن به یک رکورد جدید (ATH) بود، که باعث بیرون آمدن حجم سرمایه از بازار آلت کوین ها شد.

محاسبه توزیع دقیق ارز رمزنگاری شده ممکن است دشوار باشد زیرا بلاک چین های عمومی به طور مستعار یا ناشناس هستند. اما داده های چندین منبع موجود نشان می دهد که تقریبا 70 درصد از کل عرضه دوج کوین (DOGE) در حدود 100 آدرس نگهداری می شود.

به نظر می رسد معاشقه ی ایلان ماسک و دوج کوین عمدتا از روی سرگرمی و شوخ طبعی باشد. بنیانگذار تسلا یک بار خود را به عنوان مدیرعامل خود منصوب دوج کوین (ارز رمزنگاری منبع باز) اعلام کرد و فعلاً تعاملات وی با این سکه بیشتر به جای هر نوع استراتژی سرمایه گذاری بر اساس فعالیت وی در شبکه های اجتماعی و توییت هایش بوده است (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین نیوز).

منبع: Cointelegraph.com