افزایش مصرف انرژی استخراج بیت­کوین باعث بحث در جامعه رمزنگاری می­شود

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، بر اساس شاخص مصرف انرژی بیت­کوین Digiconomist، مصرف انرژی بیت­کوین (BTC) از اواخر سال 2020 در بالاترین سطح تاریخی خود (ATH) بوده است.

افزایش اخیر قیمت بیت­کوین (BTC) رشد چشم­گیری در میزان برق مصرفی ماینرهای بیت­کوین ایجاد کرده است، و این موضوع موج دیگری از بحث و گفتگو در جامعه راجع به اکولوژی پادشاه ارزهای رمزپایه را برانگیخته است.

طبق آخرین داده­های شاخص مصرف انرژی بیت­کوین (BTC) Digiconomist ، مصرف انرژی بیت­کوین از اواخر سال 2020 در بالاترین سطح تاریخی بوده است، با برآورد سطح مصرف سالانه­ی بیش از 75 تِرا ولت بر ساعت (TWh).

اکنون تخمین زده می­شود که بیت­کوین (BTC) حدود 77.8 TWh در سال انرژی مصرف می­کند که به اندازه مصرف انرژی کشور شیلی است. مقدار مصرف کربن طی استخراج بیت­کوین – کل انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت استخراج BTC – طبق گزارشات سالانه تقریباً 37 مگاتن کربن دی اٌکسید (CO2) است که قابل مقایسه با کشور نیوزیلند است.

C:\Users\asus\Downloads\Video\16084ab7-2235-4d09-b09e-9702e0b15366.png

منبع: شاخص مصرف انرژی بیت­کوین Digiconomist

از آنجا که مصرف برق بیت­کوین (BTC) از ماه نوامبر بیش از حد “نرمال” بوده است، جامعه رمزنگاری همچنان در مورد نگرانی در خصوص ردپای کربن در استخراج بیت­کوین اختلاف نظر داشته است.

چارلز هوسکینسون، بنیانگذار کاردانو و از بنیانگذاران اِتریوم، معتقد است که بیت­کوین “مقدار برق غیرقابل باور” مصرف می­کند. هاسکینسون روز جمعه به CNBC گفت: “مسئله این است که هرگز با طراحی بهتر نمی­شود”، با تأکید بر اینکه اجماع اثبات کار (PoW) بیت­کوین تنها باعث افزایش مصرف انرژی با گذشت زمان خواهد شد.

برخی از اعضای انجمن رمزنگاری معتقدند که ویژگی­های منحصر به فرد بیت­کوین (BTC) ارزش مصرف انرژی آن را دارد. ملتم دمیرورز، به استراتژی اصلی CoinShares اشاره کرد که مصرف انرژی بیت­کوین استفاده خوبی از انرژی است.

دمیرورز همچنین اشاره کرد که مصرف انرژی به خودی خود بد نیست. ” ارسال و ذخیره ایمیل از انرژی استفاده می­کند. با این حال، ما ایمیل را چون باعث مصرف انرژی می­شود.”

به گفته میشل راوچس، مدیر بخش تحقیقات در مرکز امور مالی کمبریج، علی­رغم مصرف روزافزون انرژی بیت­کوین، انرژی مصرفی آن هنوز کمتر از انرژی هدر رفته توسط لوازم خانگی غیرفعال در ایالات متحده است. راوخس گفت، میزان انرژی هدر رفته برای دستگاه­های خانگی بیکار مانند مایکروویو در ایالات متحده می­تواند شبکه بیت­کوین را برای مدت دو سال تأمین کند (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین ­نیوز). افزایش مصرف انرژی استخراج بیت­کوین باعث بحث در جامعه رمزنگاری می­شود

منبع: Cointelegraph.com