Diem خطاب به سناتورها: ما هیچ ربطی به Facebook نداریم

Diem در پاسخ به نامه ای از طرف سناتورهای ایالات متحده که از Facebook خواسته بود پروژه های استیبل کوین و کیف پول رمز ارزی خود را متوقف کند، اعلام کرده این شرکت “Facebook نیست. ما سازمانی مستقل هستیم.”

پروژۀ استیبل کوینی Diem در پاسخ به سناتورهای دموکراتی که خواستار توقف فوری کیف پول رمز ارزی این شرکت به نام Novi شده بودند حساب خود را از Facebook جدا کرده است.

Diem همچنین ادعا کرده که مقام های نظارتی عالی رتبه، این پروژه را “برترین پروژۀ طرح ریزی شده برای عرضۀ استیبل کوین که تاکنون ایالات متحده شاهد بوده است” توصیف کرده اند.

تعدادی از سناتورهای ایالات متحده ازجمله Elizabeth Warren یکی از منتقدان سرشناس رمز ارز، طی ارسال نامه ای در 19 اکتبر خطاب به Mark Zuckerberg مدیرعامل فیسبوک نوشتند: “گستردگی رسوایی هایی که به شرکت شما نسبت داده می شود، ما را بر آن داشت تا مخالفت جدی خود را در زمینۀ اقدام جدید Facebook برای راه اندازی یک کیف پول دیجیتال، و رمز ارزی که به ترتیب به نام های “Novi” و “Diem” نام گذاری شده اند را اعلام کنیم.”

در ابتدای آن روز کیف پول رمز ارز Novi در همکاری با Coinbase به صورت آزمایشی در Guatemala ایالات متحده راه اندازی شد تا برای کاربران امکانی فراهم شود تا بتوانند از طریق حساب های خود در این کیف پول اقدام به خرید، ارسال و دریافت Pax Dollar (USDP) نمایند.

در پاسخ Diem به این نامه آمده که این سناتورها در مورد “رابطۀ میان Diem و Facebook” دچار سوءتفاهم شده اند و همچنین طرح آزمایشی کیف پول Novi را به خود بی ربط دانسته است.

“دیِم فیسبوک نیست. ما یک سازمان مستقل هستیم و نووی فیسبوک تنها یکی از اعضای انجمن دیِم است. راه اندازی آزمایشی نووی با پاگزس هیچ ارتباطی به دیِم ندارد.”

باتوجه به این که این اظهارات قاعدتاً درست اند، احتمال دارد چنین استدلالی برای از بین بردن نگرانی های سناتورهای آمریکایی کافی نباشد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com