سهام کوین بیس روز اول معاملات را با افت 14 درصدی نسبت به قیمت اولیه به پایان می رساند

ارزش سهام کوین بیس در اولین قیمت خود از $381 پایین تر می باشد اما با این حال نسبت به قیمت مرجع 31 درصد بالاتر می باشد.

کوین بیس اولین روز خرید و فروش عمومی سهام خود در Nasdaq را با قیمت هر سهم $328 به سرانجام رساند. این مقدار به میزان 14 درصد به نسبت اولین سهم فروخته شده به قیمت $381 پایین تر می باشد، اما هنوز نسبت به قیمت مرجع 250 دلاری 31 درصد بالاتر می باشد.

اولین عرضۀ عمومی $COIN لحظۀ مهمی برای صنعت ارزهای رمزنگاری شده به شمار می آید. کوین بیس محصولی از Y Combinator یک برنامۀ سرعت دهندۀ پروسۀ راه اندازی و اجرا، در حال حاضر بزرگترین صرافی ارزهای رمزنگاری شده در آمریکا با ارزش بازاری بالغ بر 85 میلیارد دلار می باشد. تاکنون سرمایه گذاری هایی نظیر آنچه که فرد ویلسون و مارک آندرسن انجام داده اند با تأثیر بسزایی که در آشنایی معامله گران خرد ایالات متحده با ارزهای رمزنگاری شدۀ معروفی نظیر بیت کوین و اتریوم داشته اند، همراه بوده است.

لیست شدن سهام صرافی کوین بیس بزرگترین گام صنعت رمزنگاری به شمار می آید اما هنوز آن طور که باید از آن استقبال نشده است. شرکت های تسلا، اسکوئر، پی پل، مورگان استنلی، و بلک راک همگی چند ماهۀ اخیر را درگیر سرمایه گذاری ها و محصولات مرتبط با بیت کوین بوده اند، اما قیمت گذاری سهام کوین بیس به طور گسترده ای صنعت ارزهای رمزنگاری شده را در کانون توجه قرار می دهد. برای درک بهتر می توان اشاره داشت که سهام شرکت فیسبوک با ارزش 104 میلیارد دلار عرضۀ عموم شد و Uber در ابتدا حدود 82 میلیارد دلار ارزش گذاری شد.

البته بحث قیمت $COIN از سایر سهام معاملاتی حوزۀ تکنولوژی مجزاست، چرا که مقدار آن را چگونگی عملکرد بازارهای رمزنگاری تعیین می نماید. درآمد کوین بیس از طریق کارمزد معاملات صورت گرفته بر روی پلتفرم خود حاصل می شود. هرچه تعداد معاملات بیشتر باشد، این صرافی نیز بیشتر رونق خواهد گرفت. هنگامی که بیت کوین بازار ارزهای رمزنگاری شده را صعودی می کند در نتیجه حجم معاملات کوین بیس نیز بالا می رود.

به لطف وضعیت فعلی بازار، کوین بیس در بهترین فصل خود قرار دارد و در سه ماهۀ اول سال 2021 رشد بیشتری به نسبت سال گذشته داشته است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: decrypt.co