مدیر کوین سنتر: بیت کوین نمی تواند جایگزین کاملی برای سیستم مالی باشد

بیت کوین احتمالاً عامل انقراض سیستم پولی و اقتصادی فعلی نخواهد بود؛ اگرچه موارد استفاده از آن، بسته به مناطق مختلف، متفاوت به نظر می رسد.

به گفتۀ پیتر ون ولکنبرگ مدیر تحقیقات شرکت کوین سنتر، شاید بیت کوین به معنای پایانی برای سیستم ارزی و بانکداری معمول نباشد.

ون ولکنبرگ طی مصاحبه ای در روز جمعه با خبرگزاری C-Span در ایالت واشنگتن اظهار کرد:

“به نظر من احتمالاً افرادی در جامعۀ بیت کوین وجود دارند که سرو صداهای زیادی از اینکه بیت کوین در حال مغلوب نمودن تمامی سیستم های مالی است و هیچ کس دیگر از دلار استفاده نخواهد کرد، بپا کرده اند؛ و به نظر من این کمی احمقانه است،”

“حقیقت امر این است که وقتی معامله با بیت کوین چیزیست که شما می خواهید، پس زمان خواهد برد. قطعاً اگر در کشور دیکتاتوری ای مانند نیجریه یا بلاروس هستید، استفاده از بیت کوین برای شما کارآمدتر خواهد بود. در ایالات متحده، ما سیستم بانکی کاملاً پایداری داریم. ما از حاکمیت قانون برخورداریم؛ ما دولتی با عملکرد فوق العاده داریم.”

روش استفاده از بیت کوین ممکن است به موقعیت جغرافیایی کاربران بستگی داشته باشد. در برخی از کشورها بیت کوین (BTC) بیشتر به عنوان یک دارایی سفته بازی شناخته شده است که صرفاً برای معامله یا سرمایه گذاری استفاده می شود.

در مناطق دیگر بیت کوین با ارائۀ انعطاف پذیری بیشتر و پرداخت سریعتر، و همچنین راهی برای فرار از مشکلات تورمی در مقایسه با ارز و سیستم مالی سنتی می تواند بعنوان وسیله ای برای آزادی بیشتر استفاده شود.

ون ولکنبرگ با اشاره ای به شباهت بیت کوین به طلا بخاطر عرضۀ محدود آن اظهار داشت:

“به طور کلی در اینجا، ایالات متحده، شما احتمالاً هنوز از کارت های اعتباری و Venmo و مواردی از این قبیل استفاده خواهید کرد؛ اما شاید بخواهید مقداری بیت کوین [هم] خریداری کنید؛ چراکه این می تواند راهی برای متعادل کردن سبد سرمایه گذاری شما در برابر تهدید تورم باشد.”

وی در پایان اظهار داشت:

“پس شاید… می دانید…؟ برای داشتن سبدی متعادل که شامل دیگر سرمایه گذاری های امن تر نیز هست، ممکن است که شما مقداری کمی بیت کوین برای محافظت در برابر تورم داشته باشید.”

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com