استیبل کوین به پشتوانۀ پزوی شیلی در شبکۀ استلار راه اندازی شد

استیبل کوین CLPX به پشتوانۀ پزوی شیلی در شبکۀ استلار راه اندازی شد؛ انتظار می رود در بازار مس و در انجام حواله ها توجهات بسیاری را به خود جلب نماید.

یک استیبل کوین جدید که به ارزش پزوی شیلی تکیه دارد هم اکنون در شبکۀ پرداختی استلار که دسترسی به کد مرجع آن آزاد می باشد، شروع به فعالیت کرده اما هنوز نمی توان راجع به چگونگی استقبال از آن توسط کاربران اظهار نظر کرد.

شرکت CLPX Inc در شیلی محصولی ارائه داده که خود آن را با عنوان اولین و تنها استیبل کوین عرضه شده به پشتوانۀ پزوی شیلی با نام توکن “CLPX” توصیف می کند.

باتوجه به دفترکل عمومی Stellar Expert از زمان راه اندازی در روز دوشنبه، استیبل کوین CLPX حجم معاملاتی محدودی به ارزش $12,689 در تعداد کلی 12,902 معاملۀ صورت گرفته را تجربه کرده است.

استیبل کوین CLPX با هدف فراهم کردن جایگزینی برای انجام حواله های سنتی مبتنی بر پزو طراحی و عرضه شده است؛ بدین صورت که شرکت طراح آن از شبکۀ استلار که “به طور قابل ملاحظه ای” نسبت به انتقالات الکترونیکی میان بانکی یا سرویس های ارائه دهندۀ خدمات حواله ای، کارمزد های کمتری دارد، استفاده می کند.

در بیانیۀ این شرکت آمده است: “توکن جدید CLPX قرار است انجام حواله ها را ساده تر کند و استفاده از پزوی شیلی به پشتوانۀ بازار مس را برای سرمایه گذاران سراسر جهان آسان نماید.”

استیبل کوین CLPX همچنین به ایجاد امکانی برای توسعۀ بازار پر رونق مس شیلی در سطح جهانی چشم دوخته است، که محرک حائز اهمیتی برای بهبود اقتصاد در جریان همه گیری ویروس کرونا بوده است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com