بانک مرکزی ایالات متحده به دنبال استخدام مدیر برای تحقیق در مورد استیبل ­کوین­ها است

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، جروم پاول رئیس بانک فدرال گفته است که بانک مرکزی برای ” استیبل­کوین­های جهانی” به “پاسخ­های قانونی بهتر” نیاز دارد.

بانک فدرال ایالات متحده به دنبال مدیر نوآوری­های دیجیتال است که جوانب مثبت و منفی استیبل­کوین­ها و ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC را ارزیابی کند.

در آگهی استخدام LinkedIn، بانک فدرال آمده است: نامزد نهایی بدنبال بررسی تأثیر نوآوری­های دیجیتال بر عملکرد سیستم­های خدمات مالی، و تنظیم مقرارات و یک چارچوب نظارتی برای پلت­فرم­ها، فعالیت­ها و موسسات پرداخت نوظهور” خواهد بود.

این درخواست استخدام به دنبال اظهارات اوایل ژانویه توسط جروم پاول، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده در یک همایش در دانشگاه پرینستون است که در آن اظهار داشته بود که بانک مرکزی روی “پاسخ­های نظارتی بهتر” برای استیبل­کوین­های جهانی تمرکز خواهد کرد.

در پایان سال گذشته، گروه کاری رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ، در مورد بازارهای مالی گزارشی را منتشر کرد که می­گوید استیبل­کوین­ها باید از استانداردهای نظارتی دیگر جنبه­های سیستم مالی برخوردار باشند.

در همایش پرینستون، پاول همچنین گفت که بانک فدرال نگران اولین بودن در مسابقه CBDC نیست. رئیس هیئت مدیره افزود که وضعیت دلار آمریكا به عنوان ارز ذخیره جهانی از قبل به این پروژه “شتاب اولیه” داده است (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین­ نیوز).بانک مرکزی ایالات متحده به دنبال استخدام مدیر برای تحقیق در مورد استیبل ­کوین­ها است

منبع: Coindesk.com