اولین قرارداد هوشمند آزمایشی کاردانو با موفقیت اجرا شد

کاردانو اولین قرارداد هوشمند خود را در یک شبکۀ آزمایشی عمومی به نام Alonzo با موفقیت اجرا نموده است.

باتوجه آخرین به روز رسانی انجام شده در 11 ژوئن، اولین قرارداد هوشمند کاردانو که به صورت آزمایشی بر روی شبکۀ عمومی Alonzo اجرا شد، با موفقیت از پس آن برآمده است.

همانطور که پیش از این گزارش شده بود، طبق برنامه ریزی های شبکۀ کاردانو، تا پایان سپتامبر قراردادهای هوشمند به طور کامل آمادگی راه اندازی شدن خواهند داشت.

در حال حاضر تیم توسعه دهندگان کاردانو در میانۀ مرحلۀ “Alonzo Blue” قرار دارند. این مرحله بر روی توسعۀ رابط خط فرمان1 (CLI) به منظور نگارش قراردادهای هوشمند به سبک “Hello World” تمرکز دارد.

به محض اینکه شرکاء و پیشگامان این طرح اسکریپت های اصلی را ایجاد کنند، کاردانو برای انتقال به مرحلۀ “Alonzo White” آمادگی خواهد داشت. به گفتۀ Nigel Hemsley، مدیر پروژه های IOHK، آنها باید با موفقیت ثابت کنند که می توانند “ارسال، اعتبارسنجی و به صورت زنجیره ای اجرا شوند.” طی این مرحله تمامی اجزای Plutus، ازجمه backend برنامه ارائه خواهد شد.

در حال حاضر تمامی عوامل این طرح در حال کار بر روی امکاناتی نظیر مبادلۀ توکن، قدرت نقد شوندگی و استخرهای سهام داری، توکن های بی همتا (NFT) و صرافی می باشند.

هنگامی که تمامی اپراتورهای استخر سهام و پیشگامان Plutus آمادۀ به ملحق شدن باشند، آزمایش به مرحلۀ کاملاً عمومی خود یعنی “Alonzo Purple” خواهد رسید.

  1. رابط خط فرمان (command-line interface): مکانیزمی برای برقراری ارتباط با سیستم عامل یا برنامه ها و انجام دستورهای خاص بوسیلۀ تایپ کردن دستورها می باشد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: u.today