کپیتال اینترنشنال حدود 1 میلیون از سهام بیت کوین مایکرواستراتژی را خریداری کرد

شرکت بزرگ مدیریت سرمایۀ کپیتال اینترنشنال (Capital International) با سرمایه گذاری بر روی حدود 1 میلیون سهم از سهام شرکت مایکرواستراتژی که در حال حاضر بالغ بر 100 هزار واحد بیت کوین در صندوق سرمایه گذاری ذخیره دارد، تمایل بیشتری نسبت به بیت کوین نشان داده است.

سرمایه گذاران کپیتال اینترنشنال (CII) طی پرونده ای در تاریخ 12 جولای نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) خرید مقداری از سهام عادی سطح الف مایکرواستراتژی (MSTR) را اطلاع رسانی کرده اند. در این پرونده آمده:

“[شرکت] سهام داران کپیتال اینترنشنال به عنوان سهام دار ذی نفع 953,242 سهم یا 12.2% از 7,782,568 سهم معوقه [مایکرو استراتژی] تلقی می شود.”

کپیتال اینترنشنال بخشی از کپیتال گروپ، یک شرکت سرمایه گذاری به وسعت جهانیست که در سال 1931 در لس آنجلس پایه گذاری شده است. این شرکت با داشتن بیش از 2.2 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت از 31 دسامبر 2020، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین سازمان های مدیریت سرمایه گذاری جهان به حساب می آید.

شرکت مایکرواستراتژی سرمایه گذاری بر روی بیت کوین را به عنوان یکی از استراتژی های اصلی خود قرار داده است. در تاریخ 21 ژوئن سال جاری Michael Saylor مدیرعامل این شرکت اعلام داشت که مقدار دارایی های بیت کوینی شرکت او به 105,085 BTC رسیده است که با میانگین قیمتی $26,080 به ازای هر بیت کوین، به ارزش کلی حدوداً 2.741 میلیارد دلار برآورد می شود.

در زمان نگارش این مقاله بیت کوین های شرکت مایکرواستراتژی به ارزشی بالغ بر 3.62 میلیارد دلار برآورد می شوند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: news.bitcoin.com