موج افزایشی قیمت بیت کوین (BTC) از مرز $60,000 عبور می کند

همان گونه که دیگر کلیشه ای و تکراری به نظر می رسد، باری دیگر “یک روز دیگر، یک بالاترین رکورد تاریخی دیگر” رخ داده است. به گزارش خبرنگار سایت Coinnews.pw، بیت کوین (BTC) در پی افزایش قیمتی بالغ بر 5% طی ساعات گذشته، از سطح $60,000 که بسیار انتظارش را می کشیدیم عبور کرده است.

همانطور که انتظار می رفت، این رکورد قیمتی سبب شادی و سرور بسیاری از فعالان این صنعت شده است. بخصوص با در نظر داشتن این موضوع که ارزش بازار بیت کوین (BTC) برای بار دیگر به تازگی از مرز 1 تریلیون دلار عبور کرده است.

C:\Users\User\Downloads\download-7.png

نمودار جفت ارز BTC/USD منبع: TradingView

به طرز قابل ملاحظه ای، سرعت و شتاب حرکت قیمتی بیت کوین (BTC) موجب غافل گیری بسیاری شده، چراکه حدود 3-2 هفته ای می گذشت که قیمت زیر محدوده های $47,000 و $54,000 حبس شده بود.

خالی از لطف نخواهد بود که یاد آوری کنیم، که این رکورد تنها به مدت یک سال پس از واقعۀ ننگین موسوم به پنجشنبۀ سیاه، روزی که بیت کوین (BTC) به قعر $4,000 سقوط نمود، رخ داده است. از آن زمان بیت کوین (BTC) به کمک جهشی در DAA در نمودار های جفت ارزی غالباً صعودی بوده است.

C:\Users\User\Downloads\EwU5x5cXEAE5cEf.jpg

نمودار ارائه شده توسط: Santiment

در اینجا لازم به ذکر است که بیت کوین (BTC) با عبور از سطوح $50,000 و پس از آن $55,000 دستخوش تحول و سرعت گیری شده است. ازجملۀ این تحولات نیز می توان به خرید مایکرواستراتژی با ارزشی بالغ بر 600 میلیون دلار اشاره نمود.

میزان عرضۀ بیت کوین (BTC) در صرافی های ارزهای رمزنگاری شده همچنان در نمودارها با همان شدتی که آخرین بار در اوایل سپتامبر شاهد آن بوده ایم، به طور پیوسته نزولی می باشد. در آن برهه، قیمت بیت کوین (BTC) به تازگی از مرز $16,000 رد شده بود و این ارز رمزنگاری شده هنوز در روند گاوی که منجر به شکستن رکورد سابق در 2017، و دوبرابر شدن ارزش آن در کمتر از یک ماه، قرار نگرفته بود. در صورت ادامه دار بودن روند نزولی عرضه، انتظار می رود قیمت این ارز رمزنگاری شده در کوتاه مدت بیش از این رشد قیمتی داشته باشد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری ­شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: ambcrypto.com