بیت کوین (BTC) با پس گرفتن سطح $60,000، تا $65,000 نیز هجوم خواهد برد

بیت کوین (BTC) با گاوهایی که چشم به رشدی 2 هزار دلاری دوخته اند، جنبش گاوی خود را همچنان حفظ نموده است. در اوسیلاتور RSI در نمودار 4 ساعته به نظر می رسد که این روند، بازگشت قابل توجهی به فاز گاوی داشته است.

بیت کوین (BTC) طی آخر هفتۀ گذشته قادر به دست یابی به قیمت $60,000 نبود و از فکر آن گذشت. در کنار آن سایر ارزهای رمزنگاری شده نظیر اتریوم (ETH) که برای اولین بار در تاریخ خود به بالای سطح قیمتی $4,000 گام برداشت، در روندی صعودی قرار داشتند. در زمان نگارش این مقاله ارز رمزنگاری شدۀ پرچم دار به دنبال نوسان صعودی که از سطح حمایتی $56,000 آغاز شد، میباشد و هم اکنون در سطح قیمتی $59,500 معامله می شود.

در هفتۀ گذشته در مورد واگرایی نزولی ای که در اوسیلاتور RSI وجود داشت صحبت کردیم. توجه داشته باشید که گرایش نزولی هنگامی ایجاد می شود که RSI از حرکت قیمتی یک دارایی تبعیت نکند. به بیانی دیگر، همزمان با افزایش قیمت، RSI به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

وضعیت نمودار از لحاظ تکنیکالی نشان می دهد که روند صعودی با کاهش حجم معاملات در حال از دست دادن قدرت خود می باشد. در زمان نگارش این مقاله RSI از واگرایی منفی در آمده است و این که روند به حالت گاوی باز گشته است را تأیید نموده است.

حرکت مداومی که به رساندن RSI به محدودۀ خرید پرقدرت منجر شود، به سرمایه گذاران اثبات خواهد کرد که روند صعودی محقق شده است. بنابراین می توان به رشد بیت کوین (BTC) تا سطح قیمتی $65,000 یقین پیدا کرد.

نمودار قیمت BTC / USD

نمودار 4 ساعتۀ جفت ارز BTC/USD. منبع: TradingView.com

با این حال بیت کوین (BTC) برای تأیید این تغییر رویه لازم است تا شکافی به بالای سطح قیمتی $60,000 ایجاد نماید. از طرفی هم اوسیلاتور MACD برتریت خریداران را نشان می دهد.

مادامی که خط [آبی رنگ] MACD با عبور از خط سیگنال، موقعیت خود در بالای آن را حفظ می نماید، روند در فاز گاوی خود باقی خواهد ماند. در پایین دست سطح حمایتی ای در محدودۀ قیمتی $58,000 ایجاد شده است. نقطۀ تلاقی میانگین متحرک سادۀ 50 کندلی و 100 کندلی نیز در سطح قیمتی $56,000 قرار دارد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: coingape.com