با بهبود قیمت بیت­کوین، حجم “واقعی” معاملات روزانه بیت­کوین به 22 میلیارد دلار رسید

کاهش قیمت بیت­کوین (BTC) در روز دوشنبه همزمان با افزایش فعالیت گسترده در بازارهای معاملات بود (با کریپتوکلاب همراه باشید).

در حالی که قیمت بیت­کوین (BTC) اصلاح عمده­ای را تجربه کرده بود فعالیت معاملاتی در صرافی­های بیت­کوین (BTC) بسیار گسترده شد. طبق داده­های شرکت تحقیقاتی رمزنگاری Messari، حجم واقعی تجارت 24 ساعته بیت­کوین حدود 22.3 میلیارد دلار است.

حجم معاملات واقعی هفت­ روزه بیت­کوین (BTC)، رقم 60 میلیارد دلاری که در تاریخ رمزنگاری بی­سابقه می­باشد را به ثبت رسانده است. فقط در یک روز، صرافی­ها بیش از یک سوم این مبلغ را پردازش کرده­اند. اگر تکاپوی فعلی بازار پایدار باشد، احتمالاً در پایان هفته رکورد جدیدی در حجم معاملات بیت­کوین ثبت خواهد شد (کریپتوکلاب را دنبال کنید).

با توجه به جهش سریع بیت­کوین (BTC) از 31 هزار به 35 هزار دلار، بدیهی است که بخش قابل توجهی از فعالیت­های تجاری، ناشی از فرصت پیش­آمده برای خرید بیت­کوین (BTC) در زیر قیمت حداکثری اخیر (42 هزار دلار) بوده است.

داده­های شرکت تحقیقاتی رمزنگاری Messari، نشان دهنده­ی ادامه اشتها برای خرید بیت­کوین ­(BTC) با قیمتی حدود 6 هزار دلار کمتر از بالاترین قیمت به ثبت رسیده­ی خود می­باشد (جدیدترین اخبار ارزهای دیجیتال در کریپتوکلاب).

در همین حال، برخی از تحلیل­گران می­گویند افت قیمت بیت­کوین (BTC) در روز دوشنبه اصلاحی “سالم و ضروری” بود. رشد ارزش بیت­کوین در حالی که هنوز فقط در روزهای ابتدایی سال 2021 هستیم در حدود 23 درصد است.

منبع: Cointelegraph.com