ممنوعیت بیت­کوین توسط برترین بانک بریتانیا

بر اساس گزارشی از روزنامه تایمز، بانک HSBC اجازه نمی­دهد صاحبان بیت­کوین (BTC) سودهای خود را به این بانک واریز کنند (با کریپتوکلاب همراه باشید).

بر اساس همین گزارش از تایمز در تاریخ 9 ژانویه، این بانک که به عنوان یکی از بزرگترین بانک­ها در بریتانیا شناخته می­شود علاوه بر مورد مذکور، به بیت­کوینرها (Bitcoiners) اجازه نمی­دهد که سود خود را پس از رکوردشکنی­­های متوالی بیت­کوین (BTC)، نقد کنند.

در همین حال، سایر بانک­های برجسته نیز از قبول کارت­های اعتباری برای خرید ارزهای رمزپایه خودداری می­کنند (مشاهده قیمت لحظه­ای ارزهای دیجیتال در کریپتوکلاب).

ران نونر، مجری برنامهCrypto Trader در شبکه­ی CNBC، اظهار داشت که بسیاری از بانک­ها قصد دارند با ممنوعیت ارزهای رمزپایه خود را از فضای رمزنگاری نگه دارند.

بزرگترین موسسات بانکی در انگلیس سالهاست که به شدت ضد رمزنگاری هستند. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، HSBC و Barclays پس از معامله با یک صرافی ارزهای رمزپایه، حساب­های یک تاجر انگلیسی را مسدود کردند (با کریپتوکلاب به روز باشید).

نگرانی­های مربوط به پول­شویی معمولاً دلیل اصلی عدم تمایل آن­ها به تعامل با رمزنگاری عنوان می­شود.

با این حال، با توجه به پرونده­هایی مثل FinCEN که در سپتامبر به بیرون درز کرد،HSBC ،JPMorgan Chase و سایر بانک­های بزرگ در واقع به مجرمان کمک کردند بیش از 2 تریلیون دلار پول­شویی کنند (کریپتوکلاب را دنبال کنید).

منبع: U.today