همزمان با فرو نشستن بیت­کوین، آیا آلت کوین ها قوی­تر می­شوند؟

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، رکود بازار بیت­کوین (BTC) با یک اشاره از جانب ایلان ماسک در روز جمعه متزلزل شد. با این حال، اندکی پس از افزایش 20 درصدی، قیمت چرخیده و تقریباً به سطح قبل از اوج­گیری برگشت.

شبکه بیت­کوین همچنان فعال بوده و در مقام دوم بیشترین تعداد تراکنش بزرگ است. تعداد تراکنش­ها و معاملات از اوایل سال 2020، 204 درصد افزایش یافته و این نشان­دهنده کاربرانی فعال در شبکه با بیت­کوین (BTC) است و مقدار تراکنش­های درون­شبکه­ای در اوایل سال 2021 به بالاترین حد خود رسیده است. نمودار زیر این اوج و اٌفت بعد از آن برجسته کرده است. با این حال، از میزان بیت­کوین در گردش، تعداد کمی از آن­ها در صرافی­ها انجام شدند.

مقدار تراکنش­های بیت­کوین در داخل صرافی­ها (قرمز) در برابر خارج از آن (سبز). منبع: OurNetwork.com

طبق گزارشی از محققان CoinMetrics، فقط 15٪ از بیت­کوین­های موجود در بازار در اوایل سال 2021 به صرافی­ها ارسال شده است. در مقایسه با 45٪ در زمان اوج­گیری بازار صعودی در سال 2017، نگرش کاربران تغییر کرده و موسسات و سازمان­ها نگرش جدیدی نسبت به رمزنگاری پیدا کرده­اند. موسسات بیت­کوین (BTC) را خارج از صرافی­های بزرگ و از طریق پلت­فرم­ها و دفاتر OTC خریداری می­کنند که این می­تواند دلیلی برای افزایش نقل و انتقالات درون­شبکه­ای باشد.

صرف نظر از بی­ثباتی در بازار بیت­کوین (BTC) در تاریخ 29 ژانویه، اِتریوم (Ethereum)، پولکادات (Polkadot) و سایر آلت­کوین­ها (Altcoins) برای مدت کوتاهی تحت تأثیر قرار گرفتند. اِتریوم به عنوان دومین دارایی بزرگ دیجیتال همراه با سایر آلت­کوین­ها، کم و بیش قیمت خود را حفظ کردند و این نشان می­دهد که معامله­گران آلت­کوین­ها ممکن است در انتظار یک رالی بزرگ دیگر باشند و به این راحتی پا پس نخواهند کشید.

C:\Users\asus\Downloads\Video\Es7RYZ9UUAAreHu.jpg

عملکرد ارزهای دیجیتال روز 30 ژانویه. منبع: Santiment.com

اگرچه بیت­کوین (BTC) در حال حاضر جهش­هایی داشته و رشد می­کند، اما همچنان گمانه­زنی­ها در مورد قیمت آن ادامه دارد. در این میان، احتمال این که آلت­کوین­های اصلی بر سطوح مقاومت خود غلبه کرده و وارد رالی قیمت شوند بالا رفته است.

در میان آلت­کوین­های برتر، پولکادات (Polkadot) با بالاترین ارزش و به عنوان یکی از امن­ترین پلت­فرم­های اثبات سهام (PoS) پیشتاز بوده است. با توجه به افزایش چشمگیر آن در سال 2021، این پروژه امسال بسیار مورد توجه قرار گرفته است. روز پنجشنبه، Grayscale پولکادات (DOT) را در لیست اعتماد خود قرار داد، درست مانند آلت­کوین­های دیگر از جمله مونرو (XMR)، کاردانو (آدا)، کاسمس (ATOM) و ای او اس (EOS).

با توجه به اینکه آلت­کوین­ها همواره پیرو بیت­کوین بوده و در عین حال، در حال قدرتمندتر شدن هستند، این اتفاق مثبت در بازار رمزنگاری ممکن است باعث رالی بازار آلت­کوین­ها، با وجود رکود با بیت­کوین (BTC) شود (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین­نیوز).

منبع: Ambcrypto.com