تحلیل بیت­کوین، 1 فوریه

به گزارش خبرنگار سایت coinnews.pw، قیمت بیت­کوین (BTC) دوباره به یک مثلث نزولی سقوط کرد. از طرفی این کاهش ممکن است در کوتاه­مدت خریداران را به سمت آلت­کوین­ها (Altcoins) و توکن­های دیفای (DeFi) جذب کند.

طی هفت روز گذشته، بازار رمزنگاری با افزایش قیمت بیت­کوین (BTC)و دوج­کوین (DOGE)به دلیل تحرکات در شبکه­های اجتماعی، با نوسان زیادی روبرو شد. در شرایطی اینچنینی، معامله­گرانی که بر اساس هیجانات و احساسات، در زمینه سرمایه­گذاری تصمیم­گیری می­کنند، متحمل خسارات سنگینی می­شوند و این دقیقاً همان اتفاقی است که هفته گذشته رخ داد.

پامپ و دامپ اخیر قیمت دوج­کوین (DOGE)باعث شد معامله­گران جدید و در عین حال کم­تجربه­ای که به دلیل ترس جاماندن از موج ایجاد شده یا همان FOMO اقدام به خریداری دوج­کوین کرده­اند در مدت زمان کوتاهی ضرر کنند. این سناریوی نوپا احتمالاً دوباره اجرا خواهد شد زیرا گروه­های رسانه­های اجتماعی تصمیم گرفته­اند که پامپ­های جمعی آلت­کوین­ها (Altcoins) یک روش جدید برای سرمایه­گذاری است (در صورتی که خیلی هم جدید نیست).

روند مشابهی در مورد بیت­کوین (BTC)نیز در هفته­ای که گذشت شکل گرفت و ناظران بخش عمده­ای از حرکت صعودی و در عین حال ناگهانی بیت­کوین را به تحرکات سرمایه­دار معروف، ایلان ماسک نسبت دادند و از آن تحت عنوان “Pump Elon” یاد کردند. این نشان می­دهد که سوای چند خریدار احساسی، معامله­گران حرفه­ای ممکن است برای سبک کردن پوزیشن­های طولانی خود از این رالی استفاده کرده باشند و اقدام به فروش بخشی از دارایی خود کرده باشند.

عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری­شده. منبع: Coin360.com

از طرف دیگر لنارد نئو رئیس بخش تحقیقات Stack Funds، معتقد است که استخراج­کنندگان بیت­کوین (BTC) در رالی­ها اقدام به فروش می­کنند و این روند ممکن است با نزدیک شدن به تعطیلات سال نو چینی ادامه یابد. نئو انتظار دارد که قیمت بیت­کوین در کوتاه­مدت ناپایدار باقی بماند (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین­نیوز).

تحلیل قیمت بیت­کوین

فیتیله بلند بیت­کوین (BTC) در 29 ژانویه نشان می­دهد که خرس­ها با تهاجم به بازار صعودی بوجود آمده، بیت­کوین را بالای الگوی مثلثی نزولی شکل گرفته، فروخته­اند. به دنبال آن، الگوی شمع­دان دوجی در تاریخ 30 ژانویه نشان داد که بلاتکلیفی خاصی هم بین گاوها و هم خرس­ها در مورد بیت­کوین وجود دارد. C:\Users\asus\Downloads\Video\fa5f1de7-28d4-458d-9f8e-d480f5df7594.png

نمودار روزانه­ی نسبت قیمت بیت­کوین به تِتر (BTC/USDT). منبع: Tradingview.com

عدم موفقیت گاوها در افزایش قیمت امروز بالاتر از خط روند نزولی، تلاش­ها برای فروش بیشتر را به خود جلب کرده است. خرس­ها در حال حاضر در تلاشند تا قیمت بیت­کوین (BTC) را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33395 دلار) را حفظ کنند.

در صورت موفقیت، جفت ارز بیت­کوین به تِتر (BTC/USDT) ممکن است به میانگین متحرک ساده 50 روزه (30،631 دلار) و سپس به 28،850 دلار کاهش یابد.

شکست و بسته شدن قیمت در زیر 28،850 دلار، الگوی مثلثی نزولی را تکمیل می­کند که هدف آن کاهش قیمت تا 15741 دلار است. با این حال­، بعید است که قیمت بیت­کوین (BTC) چنین سقوط آزادی داشته باشد، زیرا گاوها سعی می­کنند کاهش در سطح 50٪ اصلاح فیبوناچی با 25،897،42 دلار و مجددا با 61.8٪ اصلاح با 22106،63 دلار را متوقف کنند.

C:\Users\asus\Downloads\Video\e46983c7-4d76-4f97-bca4-41b45a016bf2.png

نمودار 4 ساعته­ی نسبت قیمت بیت­کوین به تِتر (BTC/USDT). منبع: Tradingview.com

نمودار 4 ساعته نشان می­دهد شکست قیمت بالای خط نزولی با فشار فروش شدیدی روبرو شده و قیمت به سرعت به سمت مثلث عقب نشسته است.

عدم موفقیت گاوها در صعود قیمت به بالاتر از خط روند نزولی باعث جلب فروش شده و خرس­ها قیمت را به زیر 20-EMA رسانده­اند. گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از 50-SMA هستند اما اگر این حمایت نیز شکسته شود، این جفت ارز ممکن است سفر خود را به سمت 28850 دلار آغاز کند.

اگر قیمت از سطح فعلی برگردد و از خط روند نزولی بالاتر رود، این چشم­انداز منفی فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی می تواند قیمت را مجدداً به 38،519.63 دلار برساند (سایت اخبار ارزهای دیجیتال– کوین ­نیوز). تحلیل بیت­کوین، 1 فوریه

منبع: Cointelegraph.com