خوشبینی نسبت به بازار ارزهای رمزنگاری شده کمتر شده است

علیرغم دگرگونی آشکار احساسات نسبت به بازار رمزنگاری که طی هفتۀ گذشته در کاهش قیمت ها شاهد بوده ایم، کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین (BTC) درنهایت به $400,000 خواهد رسید.

شرکت تجزیه و تحلیلی سانتیمنت گزارشی ارائه داده است مبنی بر اینکه حس اعتماد به بازار ارزهای رمزنگاری شده تا سطوح پایینی که در آستانۀ رکورد زنی برای سال 2021 برآورد شده است، قرار دارد. شرایط طوری است که برخی از کارشناسان هدف قیمتی ای که برای بیت کوین (BTC) در نظر داشتند را به نصف کاهش داده اند.

از نظر شرکت سانتیمنت جو استرسی فعلی بازار رمزنگاری در پی افت قیمت بیت کوین (BTC) تا قیمت فعلی آن در $56,300 و همچنین افت قیمت اتریوم (ETH) به زیر $2,000 طی هفتۀ گذشته، ایجاد شده است. اتر هم اکنون با قیمت $1,886 معامله می شود.

C:\Users\Administrator\Desktop\CaHHHHHHHHHHpture.PNG

اما سایر پلتفرم های تجزیه تحلیلی، نظیر Augmento که در زمینۀ پیش بینی اوضاع بازار رمزنگاری فعالیت دارد، با نشان دادن احساسات بازار که از گاوی به نسبتاً خرسی تغییر داشته است، دگرگونی نسبتاً کمتری را گزارش می کنند. شاخص ترس و طمع Alternative، با کنتوری که کاملاً در وضعیت “طمع” جای گرفته است، تقریباً هیچ تغییری را در وضعیت بازار نشان نمی دهد.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-04/a676eaf9-5f60-4303-89dc-ef3aec824890.png

شاخص ترس و طمع. منبع: Alternative

فروش های سهمگین روز گذشته که میزان کل سرمایۀ موجود در بازار ارزهای رمزنگاری شده را قبل از آنکه در رقم 1.9 تریلیون دلار به ثبات برسد به کمتر از 1.8 تریلیون دلار پایین کشید، انگار هیچ نگرانی ای برای تحلیلگران ببار نیاروده است. متی گرینسپن بنیانگذار Quantum Economics در خبرنامۀ خود در تاریخ 8 آوریل اظهار داشت که این ریزش در حجم “نسبتاً ناچیزی” رخ داده است.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-04/3d8feb86-680b-4a6e-8a75-2d2f9498fa2f.png

قیمت بیت کوین (BTC)، حجم واقعی، و سختی. منبع: Messari

وی خاطر نشان کرد که به نظر می رسد استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) حتی با کاهش نرخ هَش شبکه که با 179 میلیون اگزا هَش به بالاترین میزان خود در تاریخ رسیده است، متوجه این افت نشده اند و افزود: “در حال حاضر استخراج کنندگان به جای فروش و ارسال بیت کوین به بازار، آن را احتکار می کنند.”

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com