بیش از 7 سال است که 17 درصد از میزان بیت کوین (BTC) عرضه شده جابجا نشده است

مدت مدیدیست که بخش هنگفتی از بیت کوین عرضه شده انتقالی نداشته و راکد بوده است. این کوین ها درنهایت گم، فراموش یا فروخته خواهند شد.

بخش قابل توجهی از بیت کوین (BTC) بیش از 7 سال است که انتقالی نداشته است. پلتفرم تحلیل بازار Unfolded این اطلاعات را روز گذشته به استناد داده هایی از HODL Wave، اندیکاتوری که توسط ابزارهای تجزیه و تحلیلی بلاکچینی گلس نود ارائه شده است.

این اندیکاتور بازه زمانی مابین انتقالات بیت کوین (BTC) را رد یابی نموده و شمای کلی ای از مدت زمان نگهداری کوین، تا قبل از آنکه انتقالی داشته داشته باشد را نشان می دهد. HODL Wave نشان می دهد که بیش از 3.3 میلیون بیت کوین (BTC) بیش از 7 سال است که انتقالی نداشته است.این مقدار 17.87% از کل عرضۀ بیت کوین موجود در گردش است. این مقدار باتوجه به قیمت فعلی بازار، 160 میلیارد دلار ارزش دارد.

این حجم از بیت کوین (BTC) لزوماً به نهنگ ها مرتبط نیستند. افرادیکه بیت کوین خود را همواره نگهداشته تا در قیمت های بالا بفروشند. در سال های گذشته تعداد زیادی بیت کوین در پی حوتدثی نظیر تصادفات، مرگ و میرها و یا فراموشی رمزهای عبور کیف پول ها از بین رفته است.

گزارشی در سال گذشته از شرکت تجزیه و تحلیل Chainalysis، در نسبتاً بازه کوتاه تری، تقریباً 3.7 بیت کوین ( یا 20% از عرضۀ درگردش 5 سالۀ گذشته) یک مقدار بیشتر تشخیص داده شده بود. در همین گزارش عنوان شده بود که تنها 3.5 میلیون بیت کوین (BTC) در بازار آزاد “فعالانه” معامله می گردد. درحالیکه بالغ بر 11.4 میلیون بیت کوین بعنوان سرمایه گذاری “بلند مدت” نگهداری می شد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری­شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال– کوین نیوز

منبع: decrypt.co