دست و پا زدن بیت کوین زیر $49k و صعود سولانا به جایگاه هشتم

در شرایطی که بیت کوین (BTC) هنوز در چالش صعود دوباره به بالای $50,000 به موفقیت نرسیده، سولانا (SOL) با پیشی گرفتن از پولکادات (DOT) پیشرفت کرده است.

بیت کوین (BTC) طی 24 ساعت اخیر دوباره برای عبور از مقاومت $50,000 تلاش کرد، اما به نتیجه نرسید و باز اصلاح شد. با سکون عمدۀ آلت کوین ها زمینه ای فراهم شد تا سولانا (SOL) با یک حرکت صعودی چشم گیر به رکورد قیمتی تازه ای دست یافته، از پولکادات (DOT) پیشی گرفته و جایگاه هشتم بزرگترین رمز ارزها از لحاظ ارزش بازار را از آن خود کند.

اکثر آلت کوین ها در چند روز اخیر رفتاری هماهنگ با بیت کوین (BTC) داشته اند. از این رو علیرغم نوساناتی که طی روز اتفاق افتاده، در بازه روزانه نسبتاً حرکت قیمتی یکنواختی داشته اند.

مروری بر بازار ارزهای رمزنگاری شده  منبع: Quantify Crypto

نگاهی به عملکرد روزانۀ بازار رمز ارز. منبع: Quantify Crypto

اتریوم، کاردانو، ریپل، دوج کوین، پولکادات، و یونی سواپ ضررهای جزئی داشته اند. در شرایطی که بازار برخی از آلت کوین ها راکد است برخی دیگر از فرصت استفاده کرده تا از آن ها جلو زده و شتاب بگیرند. سولانا تا این لحظه بعد از آخرین جهشی که به قیمت $97.5 داشته به ثبت رکورد قیمتی دیگری نائل شده است؛ شایان ذکر است که از لحاظ ارزش بازار نیز در جایگاه هشتم قرار گرفته است.

حال که صحبت از رکورد زنی شد، باید گفت که LUNA نیز با رشدی 16 درصدی مشابه سولانا عملکرد قیمتی ای خیره کننده داشته است. به طوری که حال بالاترین رکورد قیمتی آن در $36.5 تیک خورده است.

از دیگر پروژه های رونق گرفته در این بازه می توان Arweave با 30% رشد، Bitcoin Gold با 20% رشد، Audius با 18% رشد، NEAR Protocol با 14% رشد، Tezos با 13% رشد، و Cosmos و Holo هرکدام با 10% رشد را نام برد؛ برآیند کل ارزش بازار رمز ارز هنوز در محدودۀ 2.1 تریلیون دلار ثابت باقی مانده است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cryptopotato.com