وب سایت Bitcoin.org پیش از این در ماه جولای قربانی حملۀ محروم سازی از سرویس (DDoS) شده بود؛ توسط هکرهایی که باجی بیت کوینی را مطالبه کرده بودند.

Bitcoin.org که یکی از اولین وب سایت های مرتبط با بیت کوین (BTC) می باشد، توسط کلاهبرداران آنلاین هک شده و تا زمان نگارش این خبر هنوز از دسترس خارج می باشد.

Cobra مدیر عامل این وب سایت در تاریخ 23 سپتامبر اعلام کرده که Bitcoin.org توسط هکرهایی که موفق به درج اعلانی جعلی در این سایت شده بودند مورد تعرض قرار گرفته است.

به نظر می رسد که Bitcoin.org مورد حملۀ هک واقع شده و کل سایت با پیامی از طرف هکرها که مطالبۀ بیت کوین کرده اند جایگزین شده است. Matt Corallo از توسعه دهندگان شبکۀ بیت کوین در توییتر اعلام کرده که :”به آن آدرس پولی ارسال نکنید،”

Namecheap بلافاصله پس از همانگی با Corallo وب سایت را به طور موقت از دسترس خارج کرده است. به گفتۀ Cobra وب سایت Bitcoin.org “احتمالاً چند روزی از دسترس خارج خواهد بود.”

پیش از آفلاین شدن Bitcoin.org کاربران گزارش کرده بودند که این سایت یک اعلان جعلی به منظور دریافت کمک هزینه نمایش می داده، و گویا کلاهبرداران موفق شده اند که از طریق این آدرس حدود $17,000 جمع آوری کنند.

پس از از دسترس خارج شدن این وب سایت حدس Cobra بر این بوده که هکرها از نقص DNS سوءاستفاده کرده اند، با این توضیح که حساب های Cloudflare وب سایت Bitcoin.org درگیر نشده اند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com