رکورد 1 میلیارد دلاری دارایی تحت مدیریت ETF فیوچرز بیت کوین

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین که شرکت ProShares راه اندازی کرد در عرض دو روز با رسیدن به یک میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) رکورد 18 سالۀ سریعترین جذب سرمایه را شکاند.

از زمانی که ETF بیت کوینی ProShares آغاز به کار کرده است با دستیابی به رکورد 1 میلیارد دلاری دارایی تحت مدیریت، سریعترین جذب سرمایه را رقم زده است.

راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری فیوچرز بیت کوینِ قابل معامله در بورس در ایالات متحده به نام BITO که بسیاری در انتظارش بودند، موفقیت های متعددی را به دنبال داشته است.

Eric Balchunas تحلیلگر ارشد استراتژی سرمایه گذاری ETF از Bloomberg گزارش داده که این صندوق سریعترین موردی بوده که تاکنون توانسته در عرض در دو روز معامله، به AUM ده رقمی برسد. BITO به راحتی از رکورددار قبلی، GLD یک صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر ارزش طلا که در سال 2004 پس از راه اندازی در عرض 3 روز به رکورد یک میلیارد دلاری رسید، پیشی گرفت.

او در این خصوص اظهار داشته که این جریان “از دیدی شاعرانه” احتمالاً به ماهیت بیت کوین به عنوان ذخیره کنندۀ ارزش و نسبت دادن صفت طلای دیجیتال به آن ارتباط دارد.

Balchunas با انتشار توییتی از طرف James Seyffart تحلیلگر تحقیقاتی Bloomberg که چارت اصلی را به روزرسانی کرده بود، در کمال تعجب گفته: “من هرگز چنین چیزی ندیدم. شرط می بندم که خود Proshares هم شوکه شده است.”

او در ادامه با اشاره به پستی از طرف ETFStore President Nate Gerac که توضیح داده حدود 45% از سرمایه گذاری های BITO با قراردادهای فیوچرز نوامبر انجام خواهد شد، اظهار داشته که اگر این حجم بدین شکل افزایش یابد احتمالاً دیگر هیچ قراردادی برای خرید باقی نخواهد ماند.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com