آیا بیت کوین به کف قیمتی رسیده؟

Marty Bent بنیانگذار شرکت فعال در زمینۀ استخراج بیت کوین به نام Great American Mining با شبهاتی که در سیستم مالی سنتی ایجاد شده از بابت هولد کردن بیت کوین های خود خوشحال است.

باتوجه به اینکه غول املاک و مستقلات چینی Evergrande با 305 میلیارد دلار بدهی معوقه ای که بالا آورده در معرض ورشکستگی مشاهده می شود، کارشناسان این حوزه آسیب های احتمالی که ورشکستگی این شرکت بر بازارهای مالی سنتی و رمز ارزی می تواند داشته باشد را بررسی می کنند.

گمانه زنی در خصوص امکان ورشکستگی این غول سرمایه گذاری در املاک باتوجه به رکود بازارهای سهام و رمز ارز، تحلیلگران را در مورد اینکه آیا معامله گران باید در این کف قیمتی اقدام به خرید کرده و یا آمادۀ کسب سود از شدیدتر شدن جنبش خرسی باشند، به اخلاف نظر کشانده است.

در زمان نگارش این مقاله بیت کوین (BTC) از ابتدای سقوط اخیر در 18 سپتامبر حدود 13% افت داشته است؛ این در حالیست که در همین بازه شاخص S&P 500 به میزان 1.7%، و Hang Seng به میزان 2.8% افت داشته اند.

برخی تأکید دارند که ورشکستگی احتمالی Evergrande می تواند جریان Lehman Brothers دیگری را رقم بزند؛ اعلام ورشکستگی این بانک سرمایه گذاری بزرگ در سال 2008 با بدهی 600 میلیون دلاری که بحران مالی جهانی را به دنبال داشت.

با این حال Ray Dalio رئیس و مدیر اجرایی ارشد Bridgewater Associates در تاریخ 22 سپتامبر در مجمع اقتصادی گرینویچ، با اظهار اینکه این بدهی را می توان “مدیریت کرد” استرس ایجاد شده در مورد احتمال ورشکستگی Evergrande را تا حدودی خواباند.

Dalio در شرایطی که سرمایه گذاران مسلماً متضرر خواهند شد اذعان داشته از نظر او بدهی Evergrande به ساختار آن آسیبی وارد نخواهد کرد چراکه دولت چین احتمالاً برای بازسازی ساختار این شرکت به سرعت وارد عمل شده و با طرف حسابان آن ایجاد توافق خواهد کرد.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com