بازار بیت کوین به اخبار امیدوارکننده واکنش نشان می دهد

تحلیلگری اعلام کرده به زودی اوضاع در مورد غول املاکی چینی از آنچه که تصور می شد در خواهد آمد؛ این درحالیست که بازار تا همین جای کار هم روایت های موجود را نقض کرده است.

هم زمان با اقدام چین در خصوص آرام سازی جو استرسی حاکم شده بر بازارهای مالی جهانی پیرامون مسائل Evergrande، بیت کوین (BTC) در محک مجدد حمایت $40,000 در 22 سپتامبر به سطوح بالاتر باز می گردد.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-09/865b483d-65db-43a7-a2bf-126832babc61.png

نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD. منبع: TradingView

باتوجه به داده های ارائه شده توسط TradingView و Cointelegraph Markets Pro جفت ارز BTC/USD در روز چهارشنبه با گاوهایی که هنوز از سطح روانی $40,000 دفاع می کنند، سطح $42,000 را دوباره ملاقات کرده است.

Evergrande دومین غول سرمایه گذاری املاکی در چین، همچنان با صدها میلیارد دلار بدهی معوقه در معرض ورشکستگی مشاهده می شود. بانک مرکزی چین یعنی بانک خلق چین (PBoC) 120 میلیارد یوان دیگر (معادل 18.6 میلیارد دلار) به دنبال این جریان به نظام بانکی تزریق کرده است.

این اقدام به نوبۀ خود سبب تسکین بازارهای استرس گرفته از بابت احتمال فروپاشی این شرکت که بیشتر “انفجاری آهسته” تحت کنترل دولت به نظر می رسید تا جریانی پرآشوب با پیامدهای گسترده، شد.

با این حال تحلیلگران معتقدند که لولوی “جریان Lehman Brothers” چینی می توانست حداقل برای کوتاه مدت محرک بازار باشد.

Vasu Menon مدیر اجرایی استراتژی سرمایه گذاری OCBC سنگاپور در مصاحبه با Bloomberg اظهار داشته:

“در چند هفتۀ بعد یا شاید چند ماه بعد Evergrande به FOMC می پیوندد، نوع دلتا و بسیاری از مسائل دیگر همچنان نوسانات بزرگی را ایجاد خواهند کرد و برای بعضی ها این نوسانات فرصتی برای خرید خواهد بود.”

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com