صرافی بایننس معاملات توکن سهام را متوقف می کند

صرافی بایننس هیچ توضیحی مبنی بر چرایی اتخاذ این تصمیم ارائه نداده و تنها بیان کرده که این اقدام “تمرکز را بر ارائۀ سایر خدمات معطوف خواهد کرد”.

بازار پرطرفدار معاملات توکن سهام صرافی بایننس که به تازگی عرضه شده بود، قرار است هرچه سریعتر منحل شود. طی اطلاعیه ای که روز گذشته منتشر شده است، صرافی بایننس اعلام داشته که [طی تصمیمی که] “در اسرع وقت پیاده سازی خواهد شد”، خرید توکن سهام از طریق Binance.com منتفی خواهد شد. از تاریخ 14 اکتبر 2021 (22 مهر) رأس ساعت 7:55 بعد از ظهر به وقت جهانی (UTC)، این صرافی دیگر به هیچ وجه از معاملات توکن های سهام پشتیبانی نخواهد کرد.

صرافی بایننس برای اشخاصی که در حال حاضر از توکن های سهام نگهداری می کنند، فرصتی برای جابجایی در نظر گرفته است:

“کاربرانی که در حال حاضر از توکن های سهام نگهداری می کنند، تا 90 روز آینده می توانند برای فروش یا نگهداری آن ها [در حسابی دیگر] اقدام نمایند. کاربران پس از 2021-10-14 19:55 (UTC) دیگر قادر به فروش یا بستن پوزیشن های خود به صورت دستی نخواهند بود. پس از این موعد مقرر تمامی پوزیشن های مربوط به توکن های سهام در Binance.com رأس ساعت 13:30 (UTC) در تاریخ 2021-10-15 بسته خواهند شد.”

Walter Bloomberg در حالی که صحت گفتۀ وی هنوز تأیید نشده است، در توییتی ادعا کرده:

“SFC هنگ کنگ می گوید که هیچ یک از بخش های تیم بایننس برای داشتن “فعالیت قانونی” در هنگ کنگ، جواز نداشته یا به ثبت نرسیده اند.”

صحت این ادعا، فشار فزایندۀ آژانس های نظارتی بر بزرگترین پلتفرم معاملاتی رمز ارز در جهان را که همچنان به تشکیلات آن ضربه می زند، توجیه خواهد کرد.

پیش از این در اواخر آوریل گزارش هایی وجود داشت مبنی بر اینکه آژانس های نظارتی اروپایی و انگلیسی به منظور احتمال وجود عدم انطباق با قوانین وضع شده در مورد اوراق بهادار، مشغول بررسی دقیق فعالیت صرافی بایننس در زمینۀ عرضۀ توکن های سهام – که شامل کسری از سهام عدالت شرکت هایی نظیر تسلا و کوین بیس می شد – بوده اند. در شرایطی که هیچ نهادی برای اظهار نظر در مورد صرافی بایننس به طور جداگانه پا پیش نگذاشته بود، سازمان نظارت بر امور مالی فدرال آلمان (BaFin) این رکورد را ازآن خود کرد، با این اظهارات که:

” اساساً […] به موارد ذیل پرداخته می شود: در صورتی که توکن ها قابل انتقال هستند، قابل معامله در صرافی رمز ارز می باشند، و جنبه های حقوقی مالی نظیر سود سهام یا تسویه حساب های نقدی را شامل می شوند، آن ها به عنوان اوراق بهادار استفاده می شوند و ملزم به تشکیل پروندۀ نحوۀ فعالیت خود خواهند بود.”

BaFin بلافاصله با صراحت به صرافی بایننس اشاره کرد، و خاطرنشان کرد که این صرافی هیچ گونه پرونده ای برای فعالیت در بازار معاملات توکن سهام تشکیل نداده است.

به منظور اطلاع از اخبار روز ارزهای رمزنگاری شده به سایت خبری ما مراجعه کنید: ارزهای دیجیتال – کوین نیوز

منبع: cointelegraph.com